Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Radosław Cierzniak kontuzjowany. Arkadiusz Malarz zagra w meczu Legia - Wisła

Miesiąc będzie pauzował Radosław Cierzniak z powodu kontuzji łydki. Jego miejsce w bramce w meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków zajmie Arkadiusz Malarz.

Według "Przeglądu Sportowego" Cierzniak urazu doznał w środowym treningu, w piątek okazało się, że będzie musiał pauzować przez miesiąc. W związku z tym do bramki wraca Arkadiusz Malarz.

Cierzniak blisko dwa i pół roku czekał na miejsce w bramce Legii. A gdy już się przebił do pierwszego składu, z urazu wykluczyła go kontuzja. Statystyki w ostatnich tygodniach miał imponujące. Piłkarz zagrał już 482 minuty i wpuścił zaledwie dwa gole. Obronił dodatkowo 12 strzałów, co daje mu skuteczność na poziomie 82 procent. Rezerwy tkwią u niego w grze nogami, bo Cierzniak w ciągu 90 minut ma średnio 28 prób podań, z czego zaledwie 22 (średnio 79 procent) jest celnych i jest to jeden z niższych wskaźników wśród bramkarzy w naszej lidze.

Legia jeszcze nigdy nie była tak "wiślacka", a to... oznacza kłopoty

Już w niedzielę spotkanie na szczycie polskiej Ekstraklasy. Hit Legia - Wisła już dawno nie był tak prestiżowym spotkaniem, a Legia nigdy nie była aż tak "wiślacka". Transfer z Krakowa do Warszawy oznacza jednak... kłopoty. Statystyki pokazują, że Wisła będzie starała się zagrażać w ataku pozycyjnym, a Legia znów może liczyć na stałe fragmenty gry. Czytaj więcej >> 

Hoeness grzmi i wali pięścią w stół. W Bayernie rewolucji na razie nie będzie

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński usiądą na ławce rezerwowych