Ekstraklasa. Sławomir Peszko odsunięty od pierwszego zespołu Lechii Gdańsk

Sławomir Peszko został odsunięty od pierwszego zespołu Lechii Gdańsk. Przedstawiciele kubu poinformowali, że powodem takiej sytuacji była "niesubordynacja zawodnika podczas treningu" - pisze portal "sport.trojmiasto.pl".

Przypomnijmy, że Peszko niebawem zakończy trzymiesięczne zawieszenie przez Komisję Ligi, która odsunięciem od gry ukarała go za brutalny faul, którego skrzydłowy dopuścił się na na początku sezonu w meczu z Jagiellonią Białystok.

>> Radosław Cierzniak: Nigdy nie godziłem się z rolą rezerwowego. Nie mam jednak 20 lat, by się obrażać

33-latek w ostatnich tygodniach, pomimo zawieszenia, normalnie trenował z zespołem, a na boisko w rozgrywkach ligowych miał wrócić już 27 października. Nie wiadomo jednak czy do tego dojdzie, bo we wtorek piłkarz został odsunięty od pierwszej drużyny Lechii Gdańsk.

Jak wynika z informacji portalu "sport.trojmiasto.pl"  Peszko, który nie wziął udziału już w sobotnim sparingu z KP Starogard Gdański (1:1), został ukarany odsunięciem od drużyny dlatego, że dopuścił się niepoprawnego zachowania podczas jednego z treningów. Przedstawiciele gdańskiego klubu mieli poinformować, że "Sławomir Peszko został odsunięty od pierwszego zespołu z powodu niesubordynacji podczas treningu. Szczegóły pozostają wewnętrzną kwestią klubu i drużyny."

>> Franciszek Smuda wraca na ławkę trenerską! Zostanie nowym trenerem Górnika Łęczna

Piłkarz ostatni raz na boisku pojawił się w pierwszym meczu sezonu Lotto Ekstraklasy. Poza trzymiesięczną dyskwalifikacją za brutalny faul na Arvydasie Novikovasie, musiał zapłacić 30 tys. zł kary finansowej

Więcej o: