Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Spas Delew zawieszony na cztery miesiące! Pogoń Szczecin z zakazem transferowym

FIFA ukarała Pogoń Szczecin zakazem sprowadzania zawodników w trakcie dwóch najbliższych okienek transferowych. Wszystko przez skargę klubu Beroe Stara Zagora. Bułgarzy klub zgłosił do FIFA nieprawidłowości z rozwiązaniem kontraktu przez Spasa Delewa. Piłkarz został zawieszony na cztery miesiące.

Spas Delew i Pogoń Szczecin nie zgadzają się z decyzją FIFA i złożą apelację do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie. - Decyzja FIFA jest w ocenie zawodnika oraz klubu bezprecedensowa, bowiem FIFA uznała, że jednostronne rozwiązanie przez piłkarza umowy z klubem Beroe Stara Zagora, w zgodzie z prawem bułgarskim, naruszyło przepisy FIFA o stabilności kontraktowej - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Spas Delew trafił do Pogoni Szczecin na zasadzie wolnego transferu. - Stało się tak na skutek stwierdzenia przez Bułgarski Związek Piłki Nożnej, iż skutecznie rozwiązał (Delew) umowę o pracę z Beroe Stara Zagora. Bułgarska federacja wystawiła dokument International Transfer Certificate (ITC), który umożliwił rejestrację Spasa Delewa w Pogoni Szczecin S.A. - opisuje całą sytuację szczeciński klub.

FIFA nakazała zawodnikowi wypłatę odszkodowania na rzecz klubu Beroe Stara Zagora. Dodatkowo nałożyła na piłkarza zakaz udziału w meczach klubowych oraz reprezentacyjnych przez cztery miesiące. Światowa federacja ukarała także Pogoń Szczecin. Klub dostał zakaz transferów do klubu przez dwa najbliższe okienka transferowe.

***

Zbigniew Boniek doradził Piątkowi

Genua chce 50 milionów euro za Piątka

Polska - Włochy. Transmisja TV, stream online. Gdzie obejrzeć?