Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Dariusz Dźwigała nie jest już trenerem Wisły Płock

Dariusz Dźwigała przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Wisły Płock i rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron - poinformował klub na swojej stronie internetowej. Następca ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Wisła Płock w sobotę przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin aż 0:4. Po tym meczu Dźwigała pożegnał się z klubem.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 4:0. Cierpliwość zamiast nerwowych ruchów

- To jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką przyszło nam podjąć. W czasie 76 miesięcy mojego prezesowania Wiśle, z zespołem pracowało tylko trzech trenerów, ale zwalniamy dopiero pierwszego. Kierując się zawsze wyłącznie dobrem klubu, uznałem, że po ponad 1/3 sezonu zasadniczego zarówno wyniki, jak i gra zespołu, są dalece niezadowalające, a i perspektywa jest zła. Jest mi strasznie przykro, bo Dariusza Dźwigałę szanuję jako człowieka i szkoleniowca, ale biorąc pełną odpowiedzialność za klub, postanowiliśmy podjąć w tym momencie takie właśnie niepopularne i drastyczne działanie. Nowy trener pojawi się w ciągu kilku dni - mówi Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock.

Dźwigała na stanowisku trenera zastąpił Jerzego Brzęczka, który w lipcu został selekcjonerem reprezentacji Polski. Poprowadził klub w 11 meczach ekstraklasy. Wisła wygrała dwa z nich, cztery zremisowała i pięć przegrała. Klub zostawia na 13. ,iejscu z 10 punktami. Odniósł też zwycięstwo w Pucharze Polski z Siarką Tarnobrzeg.

Wisła zmienia trenera w dogodnym momencie. Ze względu na przerwę reprezentacyjną kolejny mecz drużyna z Płocka zagra dopiero 21 października.

Serie A. Krzysztof Piątek wyrównał osiągnięcie Christiana Vieriego. Goni Gabriela Batistutę

Bundesliga. Piłkarze przebrani za Bayern Monachium: ani dobrej gry, ani walki, ani szczęścia w 0:3 z Borussią