Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków w niemieckich mediach. "Die Zeit" pisze o problemach polskiego klubu

Nawet niemieckie media zajęły się sprawą Wisły Kraków i jej powiązań ze światkiem przestępczym. - Wisła Kraków - morderca siedzi w kasie klubowej - brzmi tytuł tekstu w "Die Zeit".

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy materiału "Piłka nożna i gangsterzy", wyemitowanego w programie "Superwizjer" wyemitowanym na antenie TVN. Jego autor Szymon Jadczak przedstawił w nim Wisłę Kraków, jako klub rządzony przez przedstawicieli świata przestępczego - chuliganów z grupy "Sharks", którym przewodził Paweł M., pseudonim "Misiek". Niedawno został co prawda zatrzymany, ale sprawa wciąż nabiera rozgłosu.

>> Liga Mistrzów. Tottenham - FC Barcelona. Kryzys zacznie się dopiero w Londynie? Trudny czas drużyny Ernesto Valverde

We wtorek 2 października o problemach krakowskiego klubu napisał Thomas Dudek z "Die Zeit"."Chuligani rządzą w Wiśle Kraków. W oficjalnym sklepie klubowym można nawet kupić pocztówki z życzeniami dla kolegów w więzieniu" - pisze niemiecki tygodnik w swojej zapowiedzi tekstu.

"Morderca siedzi w kasie klubowej"

W tak zatytułowanym tekście Dudek na wstępie pisze o meczu Wisły Kraków z Schalke 04 (1:4) z sezonu 2002/2003, przypominając, że przy okazji wyjazdu do Niemiec kibole krakowskiego zespołu napadli na sklep, który ograbili. Niektórzy z nich zostali zatrzymani, a policja znalazła przy nich noże, tasaki czy kije bejsbolowe. "W starciach z kibicami Cracovii używane są od lat 90." - zaznacza autor artykułu.

>> Liga Mistrzów. Tottenham - FC Barcelona. Mistrzowie Hiszpanii będą sprzedawać piłkarzy. Potrzebują 131 mln euro

"Grupa rozwinęła się w zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmuje się m.in. handlem narkotykami" - kontynuuje Dudek, dodając, że klub jest aktualnie zarządzany przez grupę "Sharks".

Tygodnik wydawany w Hamburgu zauważa też połączenia "Sharksów" z kibolami Ruchu Chorzów, a konkretnie z Kamilem D., ps. "Dudek". Na rozgrzewkę przed jednym z meczów piłkarze Wisły wyszli w koszulkach wspierających "Dudka", który według informacji Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków ucierpiał w wypadku. Jak się później okazało, rzeczywiście ucierpiał, ale podczas wyrównywania rachunków z innym gangiem.

>> Liga Mistrzów. Real Madryt znowu zawiódł. Julen Lopetegui komentuje

Dudek wspomniał również o sytuacji, kiedy w 2014 roku kibice Wisły ostrzelali jej stadion. Niemieccy czytelnicy mogą się zapoznać również z historią przejęcia klubu przez Jakuba Meresińskiego (2016 rok), czy wynajęcia przez klub lokalu na siłownię "Miśka" w hali Towarzystwa Sportowego Wisła.

Na zakończenie tekstu tygodnik podkreśla, że prezesem klubu jest Marzena Sarapata, osoba, która wraz z Damianem Dukatem weszła do zarządu Wisły dzięki głosom sekcji sportów walki stworzonej przez "delegatów" grupy przestępczej. "Sharksi weszli na salony. Na trybunie VIP siedzieli razem ze Zbigniewem Bońkiem i byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, Adamem Nawałką" - kończy "Die Zeit".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.