Ekstraklasa. TVP w grze o prawa do pokazywania ligi. Decydujące spotkanie zarządu?

Jak dowiedziało się Sport.pl, trwają bardzo ważne rozmowy na temat praw do transmisji ligi w najbliższych latach. W grze o prawa jest Telewizja Polska, a wtorkowe spotkanie zarządu będzie w tej kwestii bardzo istotne.

Po sezonie 2018/2019 kończy się kontrakt na pokazywanie LOTTO Ekstraklasy, który pozwala telewizji Canal+ (oraz Eurosportowi, który wykupił sublicencję), prowadzić transmisję z meczów najlepszej polskiej ligi piłkarskiej.

Jeszcze niedawno dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zdradził w wywiadzie dla sport.tvp.pl, że Telewizja Polska będzie chciała pozyskać prawa do pokazywania jednego meczu Ekstraklasy w kolejce.

Wciąż trwają rozmowy w tej sprawie, a jak nam udało się ustalić, wtorkowe spotkanie zarządu TVP będzie bardzo istotne w tej kwestii. Chodzi po prostu o to, czy osoby decyzyjne w telewizji publicznej będą chciały zainwestować w pokazywanie najwyższej polskiej ligi piłkarskiej. Przedstawiciele telewizji są już po pierwszych rozmowach, a zarządowi ma zostać przedstawiony plan ewentualnego zakupu.

Bardzo intrygującego twitta wrzucił również dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, który niejako potwierdza tę tezę.

Od kilku tygodni trwają rozmowy decydujące o prawach do pokazywania LOTTO Ekstraklasy od sezonu 2019/20.W grze o LOTTO Ekstraklasę są m.in nc+, Polsat i Telewizja Polska.

Marcelo Bielsa: Pomyliłem się co do Mateusza Klicha. Tolerował moje błędy

Zbigniew Boniek wbił szpilkę Jerzemu Brzęczkowi. Krytykuje powołania

Jose Mourinho rozmawiał ze swoim potencjalnym następcą

STUDIO SPORT.PL. Ekstraklasa. Trenerska karuzela kręci się coraz wolniej. "Najbardziej zagrożony jest Djurdjević"

Więcej o: