Ekstraklasa. Szok w Białymstoku. Jagiellonia rozbita przez Śląsk!

Jagiellonia Białystok przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław aż 0:4 w meczu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Marcin Robak.

O pierwszej połowie tego meczu można napisać tylko tyle, że się odbyła. W tej części gry obie drużyny oddały łącznie raptem cztery strzały, a żaden z nich nie był celny.

O ile w drugiej połowie gra Jagiellonii się nie zmieniła, o tyle Śląsk zagrał fantastycznie. W 49. minucie zespół Tadeusza Pawłowskiego objął prowadzenie. Z lewej strony w pole karne gospodarzy podał Mateusz Cholewiak, a z pięciu metrów gola strzelił Marcin Robak.

Niespełna 120 sekund później było już 0:2. Z lewej strony dośrodkował Djordje Cotra, a sprytnym strzałem z bliska bramkę zdobył Arkadiusz Piech. W 67. minucie po raz kolejny do siatki trafił Robak, który pokonał Mariana Kelemena ładnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Doświadczony napastnik Śląska hat-trick skompletował w doliczonym czasie gry. W pole karne Jagiellonii podał wprowadzony po przerwie Augusto, a Robak trafił do siatki uderzeniem w krótki róg bramki.

To pierwsza wyjazdowa wygrana Śląska w lidze od 135 dni. Jagiellonia, mimo blamażu, pozostała liderem ligi. Zespół Ireneusza Mamrota ma tyle samo punktów (19) co drugi Piast i o jedno "oczko" wyprzedza kolejno Lechię Gdańsk, Legię Warszawa i Koronę Kielce, z którą zmierzy się w następnej kolejce. Śląsk w sobotę podejmie mistrza Polski.