Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa. Jacek Magiera: Zwolnienie bolało

- Zwolnienie bardzo bolało - powiedział Jacek Magiera w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Legia Warszawa podziękowała mu za współpracę we wrześniu 2017 roku.

Legia Warszawa zwolniła Magierę po słabym początku sezonu 2017/18 i porażce w eliminacjach Ligi Europy z Szeryfem Tyraspol.

Bayern Monachium. James Rodriguez zostanie? Stawia warunki

- Bardzo bolało. Ale tego samego wieczoru siedliśmy z małżonką, otworzyliśmy czerwone wino i zamknęliśmy temat Legii - powiedział Jacek Magiera w rozmowie z "PS".

Magiera wspomniał również kulisy swojego pożegnania. - Dzień wcześniej prezes Mioduski wysłał mi SMS z pytaniem, czy możemy się spotkać. Przyszedłem rano do klubu, mieliśmy trenować w Legia Fight Club. Prezes oznajmił mi swoją decyzję. Przekazałem ją najpierw najbliższym współpracownikom: „Vuko”, Tomkowi Łuczywkowi, Sebastianowi Krzepocie, Wojtkowi Kowalewskiemu i Krzyśkowi Dowhaniowi. Za godzinę wszedłem do szatni i powiedziałem zespołowi „Do widzenia”. Poszliśmy jeszcze ze sztabem do Łazienek na kawę. I temat zamknięty.

Paris Saint-Germain w opałach! UEFA oficjalnie otworzyła śledztwo

Magiera wini zamieszanie z transferami za gorszą dyspozycję zespołu. Zimą odeszli m.in. Nemanja Nikolić i Aleksandar Prijović, a do klubu nie mógł wrócić Jarosław Niezgoda. - Każdy wiedział, jaka jest sytuacja - powiedział Magiera i dodał, że "rozmowy nic nie dawały, mogło ich być za dużo".

Magiera jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 20.

Więcej o:
Komentarze (8)
Legia Warszawa. Jacek Magiera: Zwolnienie bolało
Zaloguj się
 • rownowaznik

  Oceniono 2 razy 2

  Najlepszy prezes wszechczasów popełnił błąd ? Niemożliwe.

 • komentarzdramatyczny

  0

  Zwolnienie "pierworodnego" było pierwszym ogromnym błędem amatora.Licząc z przejęciem klubu w całości drugą. Oczywistym było, że za moment zacznie się pasmo niezczęść, które amator gwarantuje swoim pyskiem.

  Mioduski WON z Legii!!!

 • ronaldingo

  0

  Zabrali mu Nikolica i Prijovica (który teraz wymiata w Grecji) a w zamian sprowadzili mu Necida - drewniaka przy którym Rasiak to maestro futbolu...

 • boliver

  0

  Podle metody,,

 • wiserius

  0

  Z tego co pamiętam, to swego czasu, jak Magiera był jeszcze trenerem Legii stwierdził w wywiadzie, że jest jednym z niewielu trenerów w polskiej ekstraklasie, który ma rzeczywiste kwalifikacje trenerskie i tak naprawdę, jest po prostu dobry. Taki to on po prostu skromny człeczyna. Najwidoczniej żaden prostaczek się na nim nie poznał. Amen(t).

 • atr8

  0

  SMS? Przynajmniej szybko doszło. Ja bym wysłał zwykłym listem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX