Ekstraklasa. Lechia Gdańsk zremisowała mimo wprowadzenia 3:0. Świetny Sobiech

Lechia Gdańsk zremisowała z Zagłębiem Lubin 3:3 w meczu dziewiątej kolejki Lotto Ekstraklasy, mimo że prowadziła już 3:0 po hattricku Artura Sobiecha.

17 minut potrzebował Artur Sobiech na skompletowanie hattricka dla Lechii Gdańsk. Mimo wyniku 3:0 Lechii nie udało się jednak drużynie Stokowca zdobyć trzech punktów.

Pierwsze 30 minut było kapitalne w wykonaniu Lechii Gdańsk, a Zagłębie Lubin po prostu nie wiedziało co się dzieje na boisko. Efektem tego było prowadzenie aż 3:0 i wydawało się, że Lechia znów wróci na zwycięską ścieżkę.

W drugiej połowie na boisko panowało jednak Zagłębie Lubin, najpierw gola w 61. minucie strzelił Bohar, a dziesięć minut później trafieniem kontaktowym popisał się Filip Starzyński. W 90. minucie gola na wagę punktu strzelił Czech Mares i Lechia wypuściła z rąk pewne wydawałoby się trzy punkty.

Jeden punkt oznacza, że Lechia Gdańsk wróciła na pozycję lidera Lotto Ekstraklasy