Arka Gdynia wyszarpała zwycięstwo z Lechem Poznań

Arka Gdynia wygrała z Lechem Poznań 1:0. Był to typowy mecz Ekstraklasy z dużą ilością walki i małą liczbą dobrych ataków. Gola dla Arki zdobył Michał Janota, który wykorzystał znakomite podanie Zarandii. Ten ostatni był prawdziwym motorem napędowym Arkowców.

Arka Gdynia zaliczyła bardzo dobre spotkanie, choć trzeba przyznać, że w pierwszych 30 minutach działo się niewiele na boisku. Właściwie najbardziej klarowną akcję przeprowadził w 45 minucie Zarandia, który popędził sam na bramkę Putnockiego. Bramkarz Lecha wybiegł z bramki, a pomocnik Arki  minął go i strzelił w kierunku bramki. Wydawało się, że za moment piłka wpadnie do bramki, ale kapitalnym wślizgiem popisał się Kostewycz, który uratował Lecha.

W drugiej połowie Lech zaczął grać zdecydowanie lepiej, ale właśnie po najlepszym fragmencie gry Lecha to Arka strzeliła bramkę. W 74. minucie kapitalną akcją popisał się Zarandia, który wpadł w pole karne, minął trzech rywali i wycofał do Janoty, a ten nie miał żadnego problemu z umieszczeniem piłki w bramce.

Lech do końca naciskał, ale nie był w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji do strzelenia bramki. Arka na tą wygraną na pewno zasłużyła, a trzy punkty zostały po prostu wybiegane na boisku.

Arka wygrała pierwszy mecz w tym sezonie na własnym boisku, a dla Lecha jest to już piąty mecz bez wygranej w Ekstraklasie z rzędu. Lech ma 14 pkt i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Arka ma osiem punktów i daje jej to dziewiąte miejsce.