Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Rewolucja w Lechu Poznań. Pięciu ważnych piłkarzy na wylocie

Lech Poznań pożegna się wkrótce z pięcioma piłkarzami: Maciejem Gajosem, Łukaszem Trałką, Jasminem Buriciem, Piotrem Tomasikiem i Darko Jevticiem - poinformował Radosław Nawrot, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Piłkarze mają odejść z klubu w najbliższych dwóch okienkach transferowych.

To element większej przebudowy drużyny Lecha Poznań. Włodarze klubu zdecydowali, że Gajos, Trałka, Burić, Tomasik i Jevtić nie dają już drużynie wystarczająco wiele. Ich wysokie zarobki są dużym obciążeniem dla budżetu, Lech chciałby sprowadzić piłkarzy tańszych bez uszczerbku na poziomie sportowym drużyny.

Gajosowi, Trałce i Buriciowi umowy kończą się latem, niewykluczone, że Lech spróbuje ich jeszcze sprzedać zimą, ale bardziej prawdopodobne jest odejście tych zawodników po zakończeniu sezonu. Pewne jest, że klub nie chce już przedłużyć z nimi umów.

Jevtić i Tomasik związani są umową z klubem do 2020 i 2021 roku, na nich klub będzie szukał kupców. Tym pierwszym interesuje się Maccabi Hajfa.

Więcej o:
Komentarze (36)
Ekstraklasa. Rewolucja w Lechu Poznań. Pięciu ważnych piłkarzy na wylocie
Zaloguj się
 • dryfulec

  Oceniono 9 razy 9

  A jak ta wiadomość ma się do tej, że Lech postawił na czterech liderów drużyny i wśród nich jest Trałka?
  Władze Lecha przybrały taktykę wiecznej przebudowy. Jest ona znana na świecie, w wielu krajach w ten sposób unika się płacenia podatku od nieruchomości - budowa nigdy nie zostaje dokończona. Sterczy wówczas z budynku parę prętów, brak tynku, czasem dachu. Taki właśnie jest Lech.

 • sie_ma_poznan

  Oceniono 6 razy 6

  Bo Polacy to lenie i sieją smród w szatni. To nie nowi zawodnicy co sezon zwalniaja trenera przez słabą grę, a grupa trzymająca władzę w szatni

 • wozdo

  Oceniono 4 razy 4

  spoko, ale ci nowi Amarali i Tiba to też niezbyt przydatni - grali piach ostatnio w Warszawie a mieli być przecież gwiazdami ligi

 • jakobhorner

  Oceniono 4 razy 4

  po 10 latach w klubie Burić nie nauczył się mówić o polsku. Już Jevtić od niego lepiej gada. Kompromitacja i pokazuje zaangażowanie typa w klub

 • jacek990

  Oceniono 5 razy 3

  A może zaczęlibyśmy od zatrudnienia normalnego, dobrego trenera? Pozbyć kluczowych zawodników jest łatwo, tylko co w zamian? Lecha nie stać na budowę wszystkiego od zera, a od wielu lat tak się dzieje...Może Zarząd zechce zastanowić się najpierw nad sobą?

 • bonleon

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego jest tak, ze polskie kluby po kazdym laniu ogłaszają zmiane polityki i stawianie na Polakow , po czym pierwsi wylatuja wlasnie Polacy a cala zbieranina cudzoziemców pozostaje?

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 2

  Niech zgadnę - zasilą gwiazdami ligi estońskiej?

 • 100-lec

  Oceniono 4 razy 2

  aż dziw bierze, że ten 5-ligowy grajek Burić tyle lat grał...

 • knl111

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby wszyscy grali choćby z połową takiego zaangażowania jak Trałka, to Kolejorz byłby z dużą przewagą na czubie tabeli. Pozostała czwórka ok, bo nie wiele już wnosi. Tylko kto za nich? Wasielewski? Orłowski? Inny 3-ligowiec?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX