Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Dziennikarze sportowi zbojkotują konferencję prasową Marzeny Sarapaty, prezesa klubu

Prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata zwołała konferencję prasową, ale nie pojawią się na niej dziennikarze. Powód? Zdecydowali się oni ją zbojkotować, bo klub wciąż nie odniósł się do reportażu Szymona Jadczaka, który pokazał podejrzane koneksje Wisły Kraków z chuliganami.

Wisła Kraków to skrajny przypadek uległości klubu wobec ludzi z półświatka - to główny wniosek, jaki nasuwa się po obejrzeniu „Superwizjera” (TVN) w bardzo mocnym reportażu Szymona Jadczaka pt: „Piłka nożna i gangsterzy”.

- Wiceprezesem Wisły Kraków był przez ostatnie dwa lata człowiek, który wcześniej jako szef skonfliktowanego wówczas z klubem stowarzyszenia kibiców miał zorganizować słynną akcję ostrzelania racami stadionu podczas meczu z Ruchem Chorzów w 2014 roku. Ten sam były wiceprezes (zrezygnował z tej funkcji latem 2018, a z funkcji prezesa stowarzyszenia kibiców na początku 2018) miał brać udział w zamieszaniu na trybunach, podczas którego niektórzy z chuliganów zastraszali i opluwali jednego z kibiców. Miał też już jako wiceprezes, razem z prezes klubu Marzeną Sarapatą, pomagać przed sądem ludziom oskarżonym o rozboje, i obiecywać zatrudnienie ich w klubie, jeśli zostanie im uchylony areszt. Wiceprezes ma być dobrym znajomym członków gangu Sharksów, w tym Pawła M. pseudonim „Misiek”, znanego z rzucenia nożem w głowę Dino Baggio podczas pucharowego meczu Wisły z AC Parmą w 1998 - pisze Paweł Wilkowicz. I choć od ujawnienia materiału Jadczaka minęło już kilka dni, to prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata wciąż nie zabrała oficjalnego stanowiska w sprawie podejrzanych koneksji klubu z ludźmi z półświatka. 

Sarapata swoim zachowaniem podpadła dziennikarzom, którzy zbojkotowali jej konferencję prasową.

Dziennikarze sportowi protestująDziennikarze sportowi protestują Twitter (Mateusz Miga)

- W ramach protestu odmawiamy udziału w #WiślackiTweetup, a także w kolejnych spotkaniach dopóki sytuacja nie zostanie wyjaśniona. Nie wyobrażamy sobie wzięcia udziału w nieformalnym spotkaniu z Prezes Sarapatą w sytuacji, w której zarząd nie wykazuje dobrej woli, by odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące klubu. Oczekujemy szczerych odpowiedzi na nasze pytania i poprawy polityki informacyjnej klubu - czytamy w otwartym liście.

***

Wisła Kraków. Bojówkarze na VIP-ach, nielegalne papierosy w klubowych magazynach "a oni walą koks z biurka jakiegoś działacza"

Ekstraklasa. Reakcja na reportaż TVN. Wiceprzewodniczący rady TS Wisła Kraków odchodzi. "Nie chcę tego afirmować"

Ekstraklasa. Rzecznik Wisły Kraków: Powiązania kiboli z naszym klubem nie są prawdziwe! Reportaż TVN24 oddaliśmy prawnikom do analizy