Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa. Marco Simone był przymierzany na trenera. "Za mało doświadczony"

Jak dowiedział się Sport.pl była gwiazda AC Milan, PSG czy AS Monaco, Marco Simone był jednym z trenerów przymierzanych tego lata do pracy w Legii Warszawa.

Wakacje były gorącym czasem dla prezesa Legii, który na początku sierpnia zrezygnował z usług Deana Klafuricia. Przez kolejne dwa tygodnie na Łazienkowskiej trwały gorączkowe poszukiwania nowego trenera. Legia interesowała się m.in. Jensem Kellerem i Peterem Boszem. Na biurku działaczy mistrza Polski, miało być ponoć 100 CV, a wśród nich kandydatury Georgija Dermendżiewa czy Franka de Boera, co Sport.pl zdementował.

Jak się dowiedzieliśmy jednym z głośnych nazwisk, które było poddane pod rozwagę prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu, należało do Włocha.

Kibice odwrócili się od Ekstraklasy? Derby Polski jak obraz nędzy i rozpaczy? [W Polu K]

Marco Simone, był jednak znany głównie jako solidny napastnik, który najlepsze lata swojej  spędził w AC Milan, AS Monaco, czy PSG. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się trenowaniem. Przez rok pracował w Monaco, Lozannie i Laval. Na tym jego działalność w Europie się zakończyła. Jak usłyszeliśmy to właśnie fakt, że był jeszcze „za mało doświadczony” sprawił, że ostatecznie nie zyskał uznania w Legii.

Simone w ostatnim czasie starał się też o posadę selekcjonera reprezentacji Kamerunu. Obecnie pracuje jako szkoleniowiec w jednym z klubów w Tunezji.

Szkoleniowcem Legii od 13 sierpnia jest natomiast Portugalczyk Ricardo Sa Pinto.

Zbigniew Boniek dla Sport.pl: - Trener mówi, że taki mecz jak z Irlandią był mu bardzo potrzebny. Ja mówię, że widziałem słaby mecz. Trener ma swobodę działania, ja oceniania. I to tyle