Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk trafiło do izby wytrzeźwień

Dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk, lidera Ekstraklasy, Damian Łukasik i Mateusz Lewandowski, zostało zatrzymanych przez policję za niszczenie automatów z zabawkami przy molo w Gdańsku. Obaj zawodnicy trafili na izbę wytrzeźwień. O sprawie poinformowało Radio Gdańsk.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek przy molo w Brzeźnie, jednej z dzielnic Gdańska. Okazało się, że przed drugą w nocy piłkarze lidera Ekstraklasy Damian Łukasik i Mateusz Lewandowski zachowywali się agresywnie i niszczyli automaty z zabawkami.

Interweniowała policja. Na miejsce przyjechały trzy radiowozy. Zawodnicy zostali zatrzymani i trafili na izbę wytrzeźwień. – Obaj byli pijani. Jeden z nich miał 1,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a drugi - 1,64 promila – powiedziała Karina Kamińska z Komendy Policji w Gdańsku, cytowana przez Radio Gdańsk.

Tego samego dnia Lechia rozegrała mecz towarzyski z Karpatami Lwów, który przegrała 0:1. Klub wciąż nie poinformował o ewentualnych karach dla swoich zawodników.

Dwa mecze, gol i powrót po czterech latach. Mateusz Klich: Mam nadzieję, że zostanę na dłużej

Gdy nie łączy nas piłka, czyli co jeszcze Adam Nawałka mógłby wpisać do swojego raportu