Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 2:3. Nowy lider w Gdańsku

Jeden gol w pierwszej połowie i aż cztery w drugiej. Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin (3:2) i została nowym liderem Lotto Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk przegrywała do przerwy 0:1, ale odwróciła losy meczu i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Zespół Piotra Stokowca potrafił wykorzystać błędy szczecińskiej defensywy, a przy okazji miał dużo szczęścia pod własną bramką.

Pogoń oddała inicjatywę Lechii, ale wyprowadzała groźne kontrataki i stwarzała kolejne sytuacje po stałych fragmentach gry. To właśnie po rzucie rożnym Kamil Drygas otworzył wynik meczu. Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry zaskoczyło defensywę Lechii i Dusan Kuciak wyciągał piłkę z siatki trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Wcześniej dobrych szans na gola dla Lechii nie wykorzystał Jakub Arak.

W drugiej części gry emocji było zdecydowanie więcej. Lechia w pięć minut wyszła na prowadzenie. Najpierw gola strzelił Lukas Haraslin, a chwilę później Steven Vitoria. Lechia była wirtualnym liderem, ale straciła koncentrację. Filip Mladenović zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni. Do piłki podszedł Kamil Drygas i strzelił swojego drugiego gola w sobotnim meczu.

Pogoń znów uwierzyła. Zespół Kosty Runjaicia ruszył do ataków i chwilę później stracił trzeciego gola. Patryk Lipski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, Flavio Paixao zmylił Łukasza Załuskę, a wszystko wykończył Adam Chrzanowski.

Lechia Gdańsk wygrała swój czwarty mecz w nowym sezonie Lotto Ekstraklasy. Zespół Piotra Stokowca wciąż jest niepokonany, a po meczu z Pogonią wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Pogoń na pierwsze zwycięstwo musi poczekać.