Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Egy Maulana Vikri powołany do reprezentacji... na dwa miesiące. Lechia odpowiada

Egy Maulana Vikri stopniowo wprowadzony jest do pierwszego zespołu Lechii Gdańsk. W adaptacji zawodnika nie pomaga jednak indonezyjski związek piłkarski, który wysłał mu powołanie do młodzieżowej reprezentacji na dwa miesiące.

18-letni Indonezyjczyk ma być w niedalekiej przyszłości gwiazdą ekstraklasy. Póki co nastolatek powoli przygotowuje się do rywalizacji na polskich boiskach. W Gdańsku nikt nie chce się spieszyć. Vikri zadebiutuje wtedy, kiedy przyzwyczai się do europejskiego stylu gry.

By tak się stało, zawodnik potrzebuje czasu, czego nie rozumieją indonezyjskie władze piłkarskie. Pomocnik otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji swojego kraju do lat 19. Sęk w tym, że krajowa federacja chce, by zawodnik spędził z drużyną narodową dwa miesiące.

Transfery. Sebastian Szymański do CSKA Moskwa za 7 mln euro?

- Chcę go mieć w tym czasie u siebie, więc nie za bardzo wyrażamy zgodę na wyjazd. Chcę, by pojechał na zgrupowanie w październiku, tuż przed meczami kwalifikacyjnymi - odniósł się do sprawy szkoleniowiec Lechii Piotr Stokowiec, cytowany przez serwis sportowefakty.wp.pl.

Vikri występuje aktualnie w rezerwach gdańskiego klubu. Stokowiec zapowiedział już, że niedługo powinien zadebiutować w pierwszej drużynie.

Więcej o: