Ekstraklasa. Korona Kielce pokonała Arkę Gdynia

Korona Kielce pokonała Arkę Gdynia 2:1 w piątkowym meczu szóstej kolejki ekstraklasy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Elii Soriano. Z dystansu uderzył Jakub Żubrowski, a Pavels Steinbors odbił piłkę przed siebie, do której dopadł Soriano.

W drugiej połowie Korona podwyższyła prowadzenie. Steinbors obronił strzał Ivana Jukicia, ale był bezradny przy dobitce Zlatko Janjicia.

Arka obudziła się na 13. minucie przed końcem. Frederik Helstrup był faulowany przez Olivera Petraka, a Damian Zbozień pewnie wykorzystał rzut karny. W końcówce obie drużyny szukały kolejnych goli, ale te już nie padły.

Korona dzięki zwycięstwu awansowała na 5. miejsce w tabeli, ma 11 pkt. Arka jest 10. z sześcioma punktami.