Lotto Ekstraklasa. TVP chce pokazywać jeden mecz kolejki na antenie otwartej

Dyrektor TVP Sport zdradził w rozmowie ze sport.tvp.pl, że telewizja chce kupić prawa do transmisji Lotto Ekstraklasy. - Chcemy pozyskać jeden mecz w kolejce na antenie otwartej - mówi Marek Szkolnikowski.

TVP Sport w ostatnim czasie mocno wzmocniło swoją ofertę praw telewizyjnych. Telewizja Polska pozyskała prawa do pokazywania wszystkich meczów reprezentacji Polski do 2022 roku, w tym tygodniu została podpisana umowa na pokazywanie jednego, środowego spotkania Ligi Mistrzów w kolejce, a widzowie TVP zobaczą także mecze Polaków na mistrzostwach świata w siatkówce, które startują już na początku września. 

Dyrektor TVP Sport zdradził w rozmowie ze sport.tvp.pl, że telewizja jest zainteresowana pozyskaniem praw do jednego meczu Lotto Ekstraklasy w kolejce. Obecny kontrakt wygasa po sezonie 2018/2019, a niedługo ma zostać rozpisany przetarg na nową umowę. 
– (...) Nigdy nie ukrywałem, że chcemy pokazywać Ekstraklasę. Chcemy pozyskać jeden mecz w kolejce na antenie otwartej. To jednak trochę potrwa i nie wiadomo czy dopłyniemy do bezpiecznej przystani, bo te prawa są potwornie drogie, a biorąc pod uwagę ostatnie występy polskich klubów w europejskich pucharach, to pod dużym znakiem zapytania stoi też wartość całej ligi. - stwierdził Szkolnikowski. 

Lance Stroll od GP Singapuru w Force India. W Williamsie zastąpi go Robert Kubica

Kuzyn właściciela Manchesteru City próbował przejąć Liverpool. 2 miliardy funtów nie przekonały obecnego właściciela

Ekstraklasa. Pogoń Szczecin znów zalicza falstart w lidze. "Zawodzą liderzy, zespół nie może znaleźć formy" [W POLU K]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.