Ekstraklasa. Cillian Sheridan odejdzie? Jagiellonia chce się pozbyć Irlandczyka

Cillian Sheridan może jeszcze w tym oknie transferowym odejść z Jagiellonii. Według informacji Przeglądu Sportowego Irlandczyk nie spełnia oczekiwań i za dużo zarabia.

Cillian Sheridan jest zawodnikiem Jagiellonii od około 1,5 roku. Niewykluczone, że najbliższe dni będą ostatnimi irlandzkiego zawodnika w zespole wicemistrzów Polski.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" Jagiellonia chce się pozbyć 29-letniego zawodnika. Zdaniem klubowych władz napastnik w ostatnim czasie znacząco obniżył swoją formę, a dodatkowo jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w drużynie.

>>> Jagiellonia Białystok dopięła szósty transfer. Justas Lasickas zagra w Polsce

Dlatego też działacze wicemistrzów Polski chcą wykorzystać ostatnie dni okna transferowego, aby sprzedać, bądź wypożyczyć zawodnika do innego klubu. Dzięki temu udałoby się zaoszczędzić na niemałej pensji zawodnika.

Na razie nie wiadomo czy znajdzie się chętny na usługi napastnika Jagiellonii. Przed zimowym oknem transferowym również mówiło się o możliwym odejściu Sheridana z zespołu. Wtedy zainteresowanie Irlandczykiem wykazywała Cracovia. Być może Michałowi Probierzowi uda się ściągnąć do Krakowa swojego byłego zawodnika.

W bieżącym sezonie Sheridan zagrał w 6 spotkaniach (479 minut spędzonych na boisku), z czego tylko 2 były w Lotto Ekstraklasie. W tym czasie zdobył jedną bramkę.

>>> KAA Gent - Jagiellonia Białystok. Porażka bez wstydu

Tak jak już wspomnieliśmy Sheridan jest zawodnikiem Jagiellonii od zimy 2017 roku. Rozegrał 53 spotkań, w których zdobył 16 bramek i zaliczył 5 asyst. Kontrakt Irlandczyka obowiązuje do końca bieżącego sezonu, więc to jest ostatni moment dla Jagiellonii, aby cokolwiek zarobić na swoim piłkarzu.

Więcej o: