Ekstraklasa. Miedź Legnica remisuje z Koroną Kielce. Piękny gol Górskiego

Miedż Legnica zremisowała z Koroną Kielce 1:1 w drugim meczu 5. kolejki Ekstraklasy. Kapitalną bramkę dla gości strzelił Górski, a golem wyrównującym odpowiedział Paweł Zieliński.

Miedź Legnica bardzo przyzwoicie rozpoczęła mecz 5. kolejki Ekstraklasy, a piłkarze Dominika Nowaka swobodnie operowali piłką i z łatwością wchodzili w pole karne drużyny z Kielc.

Najgroźniejszą sytuację gracze Miedzi stworzyli w 30. minucie spotkania, gdy Santana ruszył lewym skrzydłem, a akcję zamykał Wojciech Łobodziński. Były reprezentant Polski jednak zdecydowanie przestrzelił. Chwilę potem gola mógł strzelić Paweł Zieliński, ale jego strzał obronił Hamrol.

Na początku drugiej połowy przycisnęła jednak Korona Kielce i już po dziewięciu minutach mogła cieszyć się z prowadzenia. Górski przejął piłkę na 17. metrze, szybko się odwrócił i strzelił nie do obrony. Miedź Legnica próbowała odwrócić losy meczu, a w 69. minucie przeprowadziła naprawdę przyzwoitą akcję. Ojamaa szybko wymienił podania z Marquitosem, płasko zagrał w pole karne, a tam świetnym plasowanym strzałem popisał się Paweł Zieliński.

W końcówce spotkania gola na wagę zwycięstwa mogła strzelić Korona, ale Kallaste zbyt długo czekał z oddaniem strzału, a akcji nie potrafił zamknąć Kosakiewicz akcji. W końcówce meczu Miedź miała większą przewagę, a bardzo aktywny był wprowadzony w drugiej połowie Petteri Forsell, ale jego strzały były zbyt anemiczne by zaskoczyć bramkarza.

Po pięciu kolejkach Korona Kielce ma osiem punktów i zajmuje szóste miejsce. Miedź Legnica ma cztery punkty i zajmuje 11. miejsce w tabeli.