Oficjalnie: Paweł Stolarski piłkarzem Legii Warszawa

Paweł Stolarski został nowym zawodnikiem klubu z Łazienkowskiej. Legia podpisała z 22-letnim obrońcą trzyletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok - poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klub mistrzów Polski.

Stolarski do Legii przenosi się z Lechii Gdańsk, gdzie występował od 2014 roku. Dla gdańszczan rozegrał ponad osiemdziesiąt spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył siedem asyst.

- Paweł to młody, przyszłościowy zawodnik, którego nasz dział skautingu obserwował od wielu lat, nie tylko w Lechii Gdańsk, ale i młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego profil bardzo nam odpowiada - jest agresywny, szybki i silny. Te cechy są potrzebne naszej drużynie. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie. Wierzymy, że jego kariera rozwinie się w Warszawie i od pierwszych dni w klubie wniesie do zespołu to, co ma najlepsze - cytuje dyrektora technicznego Legii Ivana Kepciję serwis legia.com.

Transfery. Legia straci utalentowanego pomocnika? Sebastian Szymański na celowniku CSKA

Dużą zaletą Stolarskiego jest wszechstronność - choć nominalnie jest prawy obrońcą, potrafi grać także jako skrzydłowy lub wahadłowy. W Legii będzie występował z numerem 41.

Więcej o: