Ekstraklasa. Korona Kielce - Śląsk Wrocław. Maciej Górski bohaterem, druga z rzędu wygrana kielczan

Korona Kielce pokonała Śląsk Wrocław 2:1 w ostatnim meczu czwartej kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Była 81. minuta meczu, kiedy z prawej strony w pole karne Śląska dokładnie dośrodkował Bartosz Rymaniak. W strefie defensywnej przeciwnika najlepiej odnalazł się Maciej Górski, który ładnym uderzeniem głową pokonał Jakuba Słowika. Trafienie 28-latka okazało się decydujące w ostatnim meczu czwartej kolejki ekstraklasy.

Korona, która tydzień temu pokonała na wyjeździe Wisłę Płock, odniosła drugie z rzędu zwycięstwo, chociaż poniedziałkowy mecz zaczął się dla niej fatalnie. W 10. minucie beznadziejny błąd popełnił Matthias Hamrol, który przy próbie minięcia Marcina Robaka stracił piłkę tak, że napastnik Śląska bez problemu wpakował ją z bliska do pustej bramki.

Korona jednak nie załamała się i w 20. minucie doprowadziła do wyrównania. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Piotr Celeban, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Elia Soriano.

W następnej kolejce kielczanie zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica (piątek, 20.30), Śląsk zaś w poniedziałek o godz. 18.00 podejmie Pogoń Szczecin.

Ekstraklasa. Ricardo Sa Pinto nowym trenerem Legii Warszawa

Dariusz Mioduski: Jeśli Legia Warszawa nie zakwalifikuje się do Ligi Europy, to będziemy mieli dziurę w budżecie

Ricardo Sa Pinto problemów w szatni Legii się nie boi. "Moja rola to pokazanie drogi i podejmowanie decyzji w oparciu o zaufanie i szacunek