Transfery. Legia straci utalentowanego pomocnika? Sebastian Szymański na celowniku CSKA

Sebastian Szymański może odejść z Legii Warszawa. Pomocnikiem mistrzów Polski poważnie jest zainteresowane CSKA Moskwa.

Sebastian Szymański jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników Legii Warszawa. Jego usługami interesowały się wielkie kluby z Liverpoolem Juergena Kloppa na czele. Odkąd zawodnik trafił do pierwszego zespołu mistrzów Polski cały czas poprawia swoje umiejętności, które doprowadziły do tego, że został jednym z podstawowych zawodników Legii, a także był powołany do szerokiej kadry reprezentacji Polski na mistrzostwa świata (ostatecznie nie pojechał do Rosji).

To wszystko sprawiło, że zainteresowanie Szymańskim nie osłabło i kolejne kluby zgłaszają chęć pozyskania 19-latka. Według informacji Łukasza Olkowicza z "Przeglądu Sportowego" do tego grona dołączyło CSKA Moskwa, które jest bardzo zainteresowane kupnem pomocnika Legii.

Nieznana jest dokładna kwota, jaką ma zaoferować klub ze stolicy Rosji. Biorąc pod uwagę wiek zawodnika oraz potencjał, jakim się wykazuje, to można przypuszczać, że na konto Legii może wpłynąć kilka milionów euro.

Ewentualna sprzedaż Szymańskiego może bardzo pomóc klubowi, który w przypadku braku awansu do Ligi Europy może mieć duże problemy finansowe.

Szymański zagrał w pierwszym zespole Legii łącznie w 51 spotkaniach, w których strzelił 9 bramek i zaliczył 6 asyst. Jego kontrakt obowiązuje do 2022 roku, a portal "Transfermarkt" wycenia 19-latka na 3 miliony euro.

Więcej o: