Ekstraklasa. Legia Warszawa. Ricardo Sa Pinto nowym trenerem mistrzów Polski? Klub czekają zmiany w sztabie szkoleniowym

W poniedziałek Ricardo Sa Pinto najprawdopodobniej zostanie ogłoszony nowym trenerem Legii Warszawa. Portugalczyk ma podpisać 3-letni kontrakt. Mistrzów Polski czekają duże zmiany w sztabie szkoleniowym.

W niedzielne popołudnie Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 3:1. Po spotkaniu Aleksandar Vuković stwierdził, że był to ostatni mecz w jego wykonaniu jako tymczasowy trener mistrzów Polski i w poniedziałek zostanie ogłoszony nowy szkoleniowiec warszawskiego zespołu.

Serb nie chciał zdradzać, kto teraz będzie trenerem Legii, ani czy on sam zostaje. Ze słów, które powiedział podczas konferencji pomeczowej, może wynikać, że chociaż chciałby pozostać w Warszawie, to liczy się z tym, że może odejść. 

- Nie będę prowadził dalej drużyny, natomiast oficjalnie nie będę mówił o nazwiskach nowego trenera. Wiedziałem, że będzie to ostatni mecz, w którym poprowadzę zespołu. W ciągu tych kilku dni robiłem wszystko, aby drużyna wróciła do jak najwyższej formy. To, czy zostanę w klubie będzie wiadome jutro. Myślę jednak, że nie ma powodów, aby karać mnie za dzisiejsze zwycięstwo. Mógłbym być pomocny dla nowego sztabu. Chcemy wszyscy, aby Legia przestała dołować. - powiedział Vuković

Według informacji Tomasza Włodarczyka z "Przeglądu Sportowego" Serb najprawdopodobniej zostanie w Legii i będzie asystentem nowego szkoleniowca

>>> Ricardo Sa Pinto będzie trenerem Legii Warszawa? Zasłynął z pobicia selekcjonera Portugalii

Nowym trenerem Legii ma zostać Ricardo Sa Pinto. Portugalczyk w przeszłości był trenerem m.in. Sportingu CP (z którym grał przeciwko Legii w 2012 roku), Belenenses (jego zespół musiał mierzyć się z Lechem Poznań w fazie grupowej Ligi Europy w 2015 roku), Crveny zvezdy Belgrad, a ostatnio Standardu Liege. Od 2012 roku zdążył poprowadzić już osiem zespołów, a Legia ma być jego 9 klubem w karierze trenerskiej. Nie jest to dobry prognostyk, że w dotychczasowej karierze szkoleniowca w żadnym klubie nie zagościł na dłużej. W Warszawie ma podpisać 3-letni kontrakt, jednak wg. informacji, które krążą po mediach społecznościowych, w jego umowie mają być zawarte klauzule, które, w przypadku braku awansu do europejskich pucharów, mogą doprowadzić do wcześniejszego rozwiązania kontraktu.

Wraz z przyjściem Sa Pinto do Warszawy, klub czekają duże zmiany w sztabie szkoleniowym. Portugalczyk do zespołu mistrzów Polski ma sprowadzić także swojego asystenta, trenera przygotowania fizycznego, trenera bramkarzy oraz analityka, z którymi pracował ostatnio w Standardzie Liege.

Mimo, że wraz z Sa Pinto ma przyjść nowy trener bramkarzy, to pozycja Krzysztofa Dowhania wydaje się niezagrożona. Trener, który wyszkolił takich golkiperów jak Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Jan Mucha czy Duszan Kuciak, ma pozostać w Legii i będzie współpracował z Ricardo Pereirą na podobnej zasadzie, jak miało to miejsce za kadencji Stanisława Czerczesowa, który do Warszawy sprowadził Gintaras Stauce.

Więcej o: