Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Ricardo Sa Pinto będzie trenerem Legii Warszawa? Zasłynął z pobicia selekcjonera Portugalii

Wiele wskazuje na to, że Legia Warszawa jest bardzo bliska podpisania kontraktu z nowym trenerem. Szkoleniowcem mistrzów Polski ma zostać Ricardo Sa Pinto. Portugalczyk jest znany z mocnego charakteru i kontrowersyjnego zdarzenia, jakim było pobicie selekcjonera reprezentacji w 1997 roku.

Jak poinformował na swoim Twitterze dziennikarz Eleven Sports, Tomasz Ćwiąkała, Legia Warszawa jest bliska podpisania kontraktu z Portugalczykiem, który miałby zostać nowym trenerem mistrzów Polski.

- Podzwoniłem w parę miejsc i słyszę, że Legia już dogadana z Sa Pinto. Czasem wszystko wysypuje się na ostatniej prostej, więc nie piszę, że 100 procent, ale zdziwię się, jeśli nie zostanie nowym trenerem - pisze dziennikarz. 

W ostatnim czasie w kontekście Legii Warszawa wymieniono wiele nazwisk, ale albo nie dochodziło do negocjacji albo trenerzy nie byli po prostu zainteresowani. Teraz wydaje się jednak, że to Sa Pinto przejmie warszawski klub. 

Sa Pinto jest Portugalczykiem, który ostatnio prowadził Standard Liege. Tam udało mu się zdobyć puchar kraju, ale sam zdecydował, że po sezonie kończy pracę z klubem. Pinto pracował także w m.in w Crvenie Zvezdzie Belgard, a także w dwóch greckich zespołach.

Sa Pinto zasłynął z pobicia selekcjonera  Artura Jorge

Sa Pinto słynął z mocnego charakteru. Piłkarz występował na pozycji pomocnika lub napastnika, a w reprezentacji Portugalii zagrał 45 meczów i strzelił 10 bramek. W 1997 roku "zasłynął" również w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. 

Sa Pinto czekał w swoim samochodzie na selekcjonera, który miał się pojawić w okolicy boiska. Piłkarz miał żądać wyjaśnień dotyczących braku powołania do reprezentacji kraju. Kiedy trener przechodził Pinto wysiadł z samochodu i ruszył na szkoleniowca. Fotoreporterzy relacjonowali, że piłkarz uderzył trenera dwa razy, a ten wylądował na betonie. Z pomocą ruszył mu asystent Rui Aguas, ale też został uderzony przez zawodnika

Po tym zdarzeniu Jorge podał się do dymisji, a piłkarz został ukarany roczną dyskwalifikacją. 

Milik z kolejnym golem! Włosi go chwalą, a Napoli ganią

Ligue 1, królestwo Paris Saint Germain. Porucznik Tuchel na tropie Ligi Mistrzów

Ostatni dzień mistrzostw i ostatnie szanse medalowe. Włodarczyk, Ennaoui i Szost staną na podium? [Rozkład dnia]

Justyna Święty-Ersetić: Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze