Ekstraklasa. Artur Jędrzejczyk znów może grać w Legii Warszawa. Piłkarz będzie zarabiał mniej... ale dłużej

Legia Warszawa znów będzie chciała korzystać z Artura Jędrzejczyka. Okazuje się, że piłkarzowi został cofnięty nieformalny zakaz występów i trener Vuković może znów go wystawiać. Piłkarz porozumiał się z klubem w sprawie zmniejszenia wypłat. Zawodnik będzie jednak dostawać pensję przez dłuższy czas.

Konflikt Legii Warszawa z Arturem Jędrzejczykiem zaczął się kilka miesięcy temu. Piłkarz był w słabej formie, a dodatkowo mocno obciążał budżet klubu. Nieoficjalne źródła mówią nawet, że zawodnik zarabia nieco ponad 800 tysięcy euro na sezon, co w obecnej sytuacji Legii Warszawa jest dużym problemem.

Jędrzejczyk nie chciał również odchodzić do innego klubu, bo dobrze czuje się w Warszawie. Legia chciała zmusić go do odejącia poprzez odstawienie od składu, ale nic z tego nie wyszło. 

Jak informuje Krzysztof Stanowski z Weszło.com, Artur Jędrzejczyk będzie zarabiał mniej, ale za to klub będzie płacił mu dłużej, niż wynika to z kontraktu. Chodzi zatem o mniejsze obciążenie dla budżetu, który obecnie jest mocno nadszarpnięty niepowodzeniami w pucharach. Okazuje się jednak, że jeśli nawet Jędrzejczyk odejdzie z Legii, to klub i tak będzie musiał mu płacić, by wywiązać się dalej z zobowiązań kontraktowych. 

Legia już w niedzielę o 15.30 zagra z Piastem. W czwartek czeka ją mecz rewanżowy z Dudelange, ale Jędrzejczyk nie jest zgłoszony do III rundy LE. 

Kolejne spotkania Premier League i Ligue 1. Barcelona i Bayern walczą o pierwsze trofeum w sezonie [Rozkład weekendu]


Premier League. Leicester walczyło, ale nie wygrało. Manchester United zgarnia komplet punktów

Kapitalna asysta Damiana Kądziora w Dinamo Zagrzeb. Jak Pirlo

Więcej o: