Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze zainteresowany skrzydłowym Legii

Władze Górnika Zabrze chcą wypożyczyć skrzydłowego Legii Warszawa, Konrada Michalaka. Obydwie strony prowadzą ze sobą negocjacje, ale na razie nie osiągnięto porozumienia.

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" porozumienia wciąż nie osiągnięto głównie dlatego, że szefowie Górnika nie do końca interesują się wypożyczeniem, chcąc transferu definitywnego 20-latka. Na to na razie nie chce zgodzić się Legia, która chciałaby ograć swojego piłkarza w innym klubie, a w przyszłości włączyć go do pierwszej kadry swojego zespołu.

Michalak z Legii był wypożyczany już dwukrotnie. W lutym 2017 roku trafił na pół roku do Zagłębia Sosnowiec, a cały ubiegły sezon spędził w Wiśle Płock, dla której rozegrał 30 spotkań we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich jednego gola i zaliczając cztery asysty. "Nafciarze" byli zainteresowani przedłużeniem wypożyczenia młodego piłkarza, ale Legia zbyt długo zwlekała z ostateczną decyzją. Kiedy okazało się, że mistrzowie Polski są skłonni ponownie przeprowadzić transfer czasowy zawodnika, płocki klub nie był już zainteresowany.

Michalak byłby świetnym uzupełnieniem kadry Górnika Zabrze, w którym Marcin Brosz lubi stawiać na młodych zawodników. Trener zabrzan ma jednak duży problem z obsadą skrzydeł, bo ma na nich tylko kilku piłkarzy. W dodatku sprowadzony niedawno, też z Legii, Adam Ryczkowski prezentuje się na razie bardzo słabo, a Konrad Nowak i Rafał Wolsztyński dopiero wracają (lub wrócą) po dłuższych przerwach.

***

>> Miedź Legnica sprowadza dwóch Hiszpanów. Piłkarze z przeszłością w Barcelonie i Celcie Vigo

>> Legia Warszawa miała być jak Bazylea i Dinamo Zagrzeb, a jest nijaka. Nie ma wyników, stylu, DNA i pieniędzy. Zamiast tego jest grzęzawisko problemów

>> Legia - Dudelange. Aleksandar Vuković: Piłkarze są zablokowani mentalnie. To jest nasz największy problem

>> Jak Polska przechodzi do historii luksemburskiej piłki

>> Legia Warszawa - Dudelange. Michał Kucharczyk: Zapisaliśmy się w historii jako prymitywny zespół