Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Frank de Boer i Legia? Zapytaliśmy jego agenta. "Nie było kontaktu"

Jak ustalił Sport.pl agencja menedżerska reprezentująca interesy Franka de Boera, Player United nie proponowała Legii Warszawa holenderskiego trenera. Od pewnego czasu media informowały, że jego CV leży na biurku prezesa Dariusza Mioduskiego.

Po zwolnieniu Deana Klafuricia Legia wciąż nie znalazła nowego trenera. W mediach od pewnego czasu pojawiały się natomiast kandydatury szkoleniowców, którzy rzekomo byli chętni objąć mistrza Polski. Wśród nich wymieniano m.in. Peter Bosza (niegdyś prowadził  BVB czy Ajax Amsterdam), Jensa Kellera (mającego na koncie prace  w VfB Stuttgart, Schalke czy Union Berlin) oraz Franka de Boera ostatnio trenującego Crystal Palace, a wcześniej też Ajax czy Inter Mediolan.

Wygląda jednak na to, że to kandydat tylko i wyłącznie medialny. Z informacji, które uzyskaliśmy od agencji Player United, reprezentującej interesy Holendra płynie jasny przekaz - to nieporozumienie.

- To musiał być fake news. Nie było żadnego kontaktu między de Boerem a Legią – zapewnił nas jego menadżer i szef agencji, Guido Albers. Zasygnalizował, że do 1 września ma sporo pracy, ale związana ona jest z okienkiem transferowym wśród piłkarzy i tym będzie zajmował się w najbliższym miesiącu.  

De Boer wprawdzie pojawił się ostatnio w Polsce, ale jak się okazało wyłącznie prywatnie. Wspiera córkę, która reprezentuje Holandię podczas mistrzostw świata kobiet do lat 18.

Wcześniej Sport.pl ustalił, że mimo kontaktu ze strony Legii chęci pracy w Warszawie nie miał Jens Keller. – Nie jestem zainteresowany. Wolę skupić się na pracy w Niemczech – mówił Niemiec w rozmowie z Sebastianem Staszewskim.

Innym kandydatem do pracy na Łazienkowskiej ma być Viktor Skripnik, ukraiński trener, który od 2004 roku pracował w Werderze Brema. W latach 2014-2016 był pierwszym szkoleniowcem klubu z Weserstadion. Wśród polskich nazwisk w mediach często słychać nazwisko Leszka Ojrzyńskiego, ale Polak w programie Dogrywka zdradził, że nikt z Warszawy się w tej sprawie do niego nie odzywał.

Tymczasowym szkoleniowcem mistrzów Polski jest na razie Aleksandar Vuković. 

Więcej o: