Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Frank de Boer i Legia? Zapytaliśmy jego agenta. "Nie było kontaktu"

Jak ustalił Sport.pl agencja menedżerska reprezentująca interesy Franka de Boera, Player United nie proponowała Legii Warszawa holenderskiego trenera. Od pewnego czasu media informowały, że jego CV leży na biurku prezesa Dariusza Mioduskiego.

Po zwolnieniu Deana Klafuricia Legia wciąż nie znalazła nowego trenera. W mediach od pewnego czasu pojawiały się natomiast kandydatury szkoleniowców, którzy rzekomo byli chętni objąć mistrza Polski. Wśród nich wymieniano m.in. Peter Bosza (niegdyś prowadził  BVB czy Ajax Amsterdam), Jensa Kellera (mającego na koncie prace  w VfB Stuttgart, Schalke czy Union Berlin) oraz Franka de Boera ostatnio trenującego Crystal Palace, a wcześniej też Ajax czy Inter Mediolan.

Wygląda jednak na to, że to kandydat tylko i wyłącznie medialny. Z informacji, które uzyskaliśmy od agencji Player United, reprezentującej interesy Holendra płynie jasny przekaz - to nieporozumienie.

- To musiał być fake news. Nie było żadnego kontaktu między de Boerem a Legią – zapewnił nas jego menadżer i szef agencji, Guido Albers. Zasygnalizował, że do 1 września ma sporo pracy, ale związana ona jest z okienkiem transferowym wśród piłkarzy i tym będzie zajmował się w najbliższym miesiącu.  

De Boer wprawdzie pojawił się ostatnio w Polsce, ale jak się okazało wyłącznie prywatnie. Wspiera córkę, która reprezentuje Holandię podczas mistrzostw świata kobiet do lat 18.

Wcześniej Sport.pl ustalił, że mimo kontaktu ze strony Legii chęci pracy w Warszawie nie miał Jens Keller. – Nie jestem zainteresowany. Wolę skupić się na pracy w Niemczech – mówił Niemiec w rozmowie z Sebastianem Staszewskim.

Innym kandydatem do pracy na Łazienkowskiej ma być Viktor Skripnik, ukraiński trener, który od 2004 roku pracował w Werderze Brema. W latach 2014-2016 był pierwszym szkoleniowcem klubu z Weserstadion. Wśród polskich nazwisk w mediach często słychać nazwisko Leszka Ojrzyńskiego, ale Polak w programie Dogrywka zdradził, że nikt z Warszawy się w tej sprawie do niego nie odzywał.

Tymczasowym szkoleniowcem mistrzów Polski jest na razie Aleksandar Vuković. 

Więcej o:
Komentarze (21)
Frank de Boer i Legia? Zapytaliśmy jego agenta. ?Nie było kontaktu?
Zaloguj się
 • milarama

  Oceniono 7 razy 5

  Z Legią jak z Pisem. Nikt normalny tam nie chce być.

 • 66tk

  Oceniono 4 razy 4

  Wyrazy współczucia dla nabywców karnetów.

 • mocz-nick

  Oceniono 6 razy 4

  Aha, tylko Zdzisław Kręcina!

 • para_sucha

  Oceniono 5 razy 3

  Dajcie spokój, kto chciałby się taplać w gó...e? Polska ekstrafarsa powinna mieć status ligi amatorskiej, a panowie kopacze do pośredniaka i zasilić Januszy biznesu, bo czasy ciężkie...

 • wm1963

  Oceniono 2 razy 2

  – Córka poszła w ślady żony i wybrała piłkę ręczną. To bardzo fajna dyscyplina, w której trzeba bardzo dużo biegać. Cieszę się, że przyjechałem do Kielc, miasta znanego z piłki ręcznej dzięki drużynie Vive, triumfatora męskiej Ligi Mistrzów. Wiem, że szefem tego klubu jest Holender, Bertus Servaas, muszę przyznać, że wykonał kawał fantastycznej roboty. Z Kielc oczywiście słyszałem o piłkarzach Korony, grającej w waszej ekstraklasie – mówi Frank De Boer, brat bliźniak Ronalda, innego świetnego futbolisty. – Legia? To plotka, na razie nie szukam pracy. Ktoś mnie zobaczył na lotnisku w Polsce i poszła fama, a przecież przyjechałem kibicować córce. Trzymam za nią kciuki i chcę by osiągnęła w handballu jak najwięcej – dodaje piłkarska sława, wielki fan Arkadiusza Milika, niedawnego podopiecznego z Ajaksu. – Lewa noga Arka jest jedną z najlepszych na świecie. Szkoda, że Milikowi zdarzają się takie poważne kontuzje. Mam nadzieję, że ten sezon w Napoli będzie dla niego przełomowy – podkreśla Frank De Boer, któremu bardzo spodobały się Kielce. – Jestem tu krótko, ale miasto wywarło na mnie świetne wrażenie. Będzie czas zobaczyć więcej, na razie delektuje się mundialem piłkarek ręcznych. Organizacja – perfekt, z tego Polska słynie, wy tu robicie kapitalne imprezy sportowe – kończy Frank De Boer.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 2

  Czemu pan Owczarek Michał milczy?
  Panie Owczarku Michale, a nie powściągaj sie Pan i napisz prawdę:
  "Na trenera Legii tylko Robert Kubica"...
  W ten sposób bedzie Pan miał z głowy obowiązek na dziś (aby było coś na łamach o panu Kubicy - i do kasy), a ponadto: dalej skutecznie obrzydzi Pan pana Kubicę kibicom PAńską nachalnością.

 • eend

  Oceniono 4 razy 2

  No litości, umiaru, a który z szanujących się trenerów chciałby sobie zapaprać papiery? Znajdziecie takiego? Przecież taka hipotetyczna "praca" z taką drużyną to kompromitacja. Gdzie taki trener znajdzie potem pracę? Część sądziła, że Nawałka jest nieroztropny, otóż mylili się, on doskonale zdawał sobie sprawę co to znaczy zostać trenerem na Łazienkowskiej. I całe szczęście, że nie podjął tematu. Kasa to nie wszystko, są tacy co szanują siebie, swój dorobek bardziej niż kasę ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX