Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Transfery. Legia Warszawa sprowadzi nowego obrońcę? Paweł Stolarski na celowniku mistrzów Polski

Paweł Stolarski wzmocni Legię Warszawa. Zdaniem portalu legia.net władze mistrzów Polski rozpoczęły negocjacje z Lechią, w sprawie pozyskania 22-latka. Okazuje się, że w drugim kierunku powędruje Konrad Michalak.

Legioniści cały czas poszukują wzmocnień do swojego zespołu. Mówi się, że do Warszawy ma trafić Ivan Balliu. Według informacji portalu legia.net władze mistrzów kraju negocjują z Lechią Gdańsk warunki przejścia Pawła Stolarskiego.

>>> Legia Warszawa - Dudelange. Pokazać jedność i uniknąć kompromitacji

To kolejne podejście działaczy Legii, aby kupić Stolarskiego. W 2014 roku, kiedy 18-letni wtedy obrońca był zawodnikiem Wisły Kraków, Legioniści również go chcieli w swoim zespole. Ostatecznie zawodnik urodzony w Krakowie wolał grać w Lechii.

Skąd w ogóle w Legii chęć ściągnięcia tylu bocznych obrońców? Przede wszystkim coraz więcej się mówi o chęci pozbycia się przez władze mistrzów Polski Artura Jędrzejczyka, który ma jeden z najwyższych kontraktów w lidze. Paweł Stolarski jest naturalnym prawym obrońcą, więc idealnie wpasowałby się na tej pozycji i nie musiałby grać na tym boku bloku defensywnego Marko Vesović, który jest dużo bardziej ofensywnym zawodnikiem.

>>> Serhij Rebrow zgłosił się do Legii Warszawa. Mistrzowie Polski nie wyrazili zainteresowania 

Dodatkowo Stolarski mógłby stanowić alternatywę dla Adam Hlouska na lewej stornie obrony, ponieważ Czech nie ma żadnego rywala na swojej pozycji. Wiele wskazuje na to, że Legia nie zapłaci nic za piłkarza, bo w przeciwnym kierunku powędruje Konrad Michalak. 

Na plus dla tego transferu może być również fakt, że 22-latkowi wraz z końcem tego sezonu wygasa aktualna umowa, więc kwota odstępnego nie byłaby zbyt wysoka.

Paweł Stolarski przez 4,5 roku zagrał w 83 spotkaniach Lechii Gdańsk, w których strzelił 1 bramkę i zaliczył 7 asyst.

Więcej o: