Ekstraklasa. Legia Warszawa wciąż szuka trenera. Bosz i de Boer to fantastyka. Keller dla Sport.pl: Nie jestem zainteresowany

Niedawno poinformowaliśmy, że na celowniku Legii Warszawa, która szuka nowego trenera, znalazł się Jens Keller. W rozmowie ze Sport.pl Niemiec przyznał jednak, że pracą w Polsce nie jest zainteresowany. Nierealnie są natomiast kandydatury Petera Bosza i Franka de Boera.

Jak poinformowaliśmy w piątek, następcą zwolnionego kilka dni temu z Legii Warszawa Deana Klafuricia może być Niemiec Jens Keller. 47-latek w przeszłości prowadził VfB Stuttgart, Schalke i Union Berlin, z którym w sezonie 2016/2017 zajął czwarte miejsce w 2. Bundeslidze. Od grudnia 2017 roku Keller pozostaje bez pracy. Pomysłodawcą zatrudnienia trenera ze Stuttgartu ma być doradca prezesa Dariusza Mioduskiego, dr Bernhard Heusler.

 Keller: Nie jestem zainteresowany

Skontaktowaliśmy się z niemieckim szkoleniowcem, który obecnie przebywa w rodzinnym mieście. - W tej chwili jestem w domu i wypoczywam. W Niemczech mamy grubo ponad trzydzieści stopni, więc nie trzeba jechać na wakacje - powiedział Sport.pl Keller. - Mam różne propozycje, mój agent ciągle rozmawia z kilkoma klubami - dodał.

Zapytaliśmy go, czy byłby w ogóle zainteresowany pracą przy Łazienkowskiej, do której był przymierzany. - Jeśli mam być szczery, to niezbyt - odparł z przekonaniem. - Wiem, że Legia to duży klub, ale nie wiem, w jakiej jest sytuacji. Wolę skupić się na pracy w Niemczech.

Skripnik – prawda czy fałsz?

Innym kandydatem ma być Viktor Skripnik, ukraiński trener, który od 2004 roku pracował w Werderze Brema. W latach 2014-2016 był pierwszym szkoleniowcem klubu z Weserstadion. Wcześniej prowadził bremeńskich juniorów i rezerwy. Obecnie Ukrainiec zatrudniony jest w Riga FC. O zainteresowaniu 48-latkiem doniósł dobrze zorientowany w realiach polskiej piłki użytkownik Twittera Janekx89. Niedługo później informację o rozważaniu kandydatury Skripnika zdementował jednak dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Tomasz Włodarczyk.

Od jakiegoś czasu szkoleniowcem, który rzekomo jest rozpatrywany przez szefa stołecznego klubu, jest Polak Leszek Ojrzyński, były trener Arki Gdynia, z którą zdobył Puchar Polski. Pracownicy z Łazienkowskiej twierdzą jednak, że kandydatura Ojrzyńskiego to tylko plotka.

Peter Bosz i Frank de Boer zaoferowani władzom Legii Warszawa!

Fantastyczna dwójka: Bosz i de Boer

Według portalu legia.net na biurku Mioduskiego wylądowały dwie propozycje menadżerów, którzy oferują Legii usługi utytułowanych Holendrów: Petera Bosza i Franka de Boera. Obaj nie są jednak w finansowym zasięgu klubu. Bosz to były trener Ajaxu Amsterdam i Borussii Dortmund, natomiast de Boer ostatnio pracował w Crystal Palace, a wcześniej m.in. w Ajaxie i Interze Mediolan. Zarówno jeden, jak i drugi chcieliby zarabiać rocznie grubo powyżej miliona euro, a nawet połowa tej kwoty jest dziś nieosiągalna dla drużyny z Warszawy.

Kandydatem, na którego byłoby stać Legię jest natomiast Georgij Dermendżiew, były trener Ludogorca Razgrad, ale jego usługami podobno nie jest zainteresowany prezes Mioduski.

Więcej o: