Ekstraklasa. Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1. Piłkarze Waldemara Fornalika wciąż niepokonani!

1
Bramki: Valencia (24.), Hateley (83.) Skład: Szmatuła - Kirkeskov, Czerwiński, Sedlar, Pietrowski - Jodłowiec, Dziczek - Felix, Valencia, Mak (69. Jagiełło) - Papadopulos (63. Parzyszek)
Bramki: Tuszyński (34.) Skład: Hładun - Dziwniel, Guldan, Dąbrowski, Czerwiński - Tosik (58. Matras), Matuszczyk - Pawłowski, Starzyński (78. Kopacz), Bohar (69. Mares) - Tuszyński
Piast Gliwice pokonał Zagłębie Lubin (2:1) w meczu trzeciej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramki dla zwycięzców zdobyli Valencia i Hateley, jedno trafienie zapisał na swoim koncie Tuszyński. Wygrana oznacza, że Piast jest liderem ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Piasta Gliwice. Gospodarze tworzyli akcje, a ich wysiłek dał efekt w 23. minucie. Valencia otrzymał podanie od Papadopulosa i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pewnie przelobował Hładuna, dzięki czemu jego drużyna wyszła na prowadzenie.

Długo się nim nie nacieszyła, bowiem dziesięć minut później na tablicy wyników widniał już remis. Pawłowski dośrodkował w pole karne Piasta, gdzie doskonale odnalazł się  Tuszyński. Napastnik wyskoczył najwyżej i głową umieścił piłkę w siatce. Był to jego trzeci gol w tym sezonie.

Druga połowa nie zachwyciła. Obie drużyny sprawiały wrażenie zmęczonych, lecz minimalnie lepiej spisywał się Piast. Na kilka minut przed końcem spotkania Valencia wypatrzył wprowadzonego chwilę wcześniej Hateleya. Anglik się nie zastanawiał i z pierwszej piłki uderzył na bramkę. Hładun był bez szans.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Piast pokonał na swoim stadionie Zagłębie Lubin i został liderem ligowej tabeli. Piłkarze Waldemara Fornalika mają na koncie komplet dziewięciu punktów. Zagłębie z sześcioma oczkami spadło na trzecie miejsce.