Ekstraklasa. Fedor Cernych: Legia? Nie mógłbym zagrać w tej drużynie

- Szanuję kibiców Jagiellonii i wiem, że gdybym zdecydował się na ten transfer, znienawidziliby mnie. Dlatego ofertę od razu odrzuciłem - mówi Fedor Cernych w rozmowie z "Piłką Nożną". Kapitan reprezentacji Litwy w styczniu przeniósł się z Białegostoku do Dynama Moskwa

Cernych w ekstraklasie rozegrał 120 meczów, zdobył 30 goli i zanotował 26 asyst. Grę w naszej lidze skończył dwoma tytułami wicemistrza kraju w barwach Jagiellonii Białystok. Drugie srebro Litwin fetował z kolegami i kibicami, mimo że już w styczniu odszedł z klubu, przenosząc się do Dynama Moskwa.

- Nie przespałem kilku nocy... Miałem oferty jeszcze z innych klubów. Pojawiły się zapytania z innych drużyn rosyjskich, także z polskich - mówi 27-latek, wspominając czas, w którym zdecydował się na odejście z Jagielonii.

Zapytany czy miał ofertę z Legii Cernych odpowiada tak:
- Nie mógłbym zagrać w tej drużynie. Szanuję kibiców Jagiellonii i wiem, że gdybym zdecydował się na ten transfer, znienawidziliby mnie. Dlatego ofertę od razu odrzuciłem. Wolałem odejść do innego kraju. 

W Dynamie Cernychowi wiedzie się dobrze. Po dołączeniu do niego w tracie sezonu 2017/2018 rozegrał dziewięć spotkań w rosyjskiej ekstraklasie i zdobył jedną bramkę. W bieżącym sezonie wystąpił w obu meczach, a w piątek strzelił gola Rubinowi Kazań (spotkanie zakończyło się remisem 1:1).

Więcej o: