Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0. Pierwsza wygrana beniaminka

Ponad 10 lat czekało Zagłębie Sosnowiec na zwycięstwo w Ekstraklasie. W trzeciej kolejce beniaminek u siebie pokonał Pogoń Szczecin 3:0. Mecz z trybun obserwował Jerzy Dudek, brat Dariusza, trenera Zagłębia.

Pierwsza bramka padła już w piątej minucie. Na skraj pola karnego piłkę wycofał Wrzesiński, uderzył Malheiro, a piłka po drodze jeszcze odbiła się od Hołoty i zaskoczyła Budziłka! Samobój i prowadzenie beniaminka.

Drugie trafienie gospodarze zaliczyli w 84. minucie po efektownej akcji. Piłkę na lewym skrzydle dostał Udovicić i wstrzelił ją w pole karne, a Wrzesiński z poświęceniem, na wślizgu pokonał Budziłka. To drugie trafienie Wrzesińskiego w tym sezonie.

A w piątej minucie doliczonego czasu gry Zagłębie wbiło trzecią bramkę. Tym razem Udovicić zachował największą przytomność po rykoszecie Hołoty w polu karnym i wpakował piłkę do siatki.

Zagłębie było przez cały mecz drużyną lepszą, choć stworzyło mniej sytuacji bramkowych od rywali. Pogoń raziła jednak nieskutecznością i brakiem pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy. A Zagłębie atakowało skutecznie i mogło wygrać ten mecz znacznie wyżej.

Legia Warszawa blokuje grę Artura Jędrzejczyka?

Pierwszą wygraną Dariusza Dudka z Zagłębiem Sosnowiec w ekstraklasie obserwował z trybun Jerzy Dudek, brat i były bramkarz m.in. Liverpoolu i Realu Madryt.

JAN KOWALSKI

Zagłębie po tym zwycięstwie awansowało na ósme miejsce w tabeli, a Pogoń spadła na samo dno. "Portowcy" przegrali trzy mecze (z czego dwa z beniaminkami), nie strzelili jeszcze żadnej bramki, a stracili aż sześć.