Leszek Ojrzyński: Jestem gotów na Legię

Dean Klafurić został zwolniony z Legii Warszawa. Mistrzowie Polski szukają nowego trenera, a jednym z kandydatów jest Leszek Ojrzyński, który chętnie podjął się tego wyzwania.

- Legia byłaby największym wyzwaniem w karierze, ale jestem gotów je podjąć. Mam pomysł jak wyprowadzić stołeczny zespół z kryzysu. (...) Prowadzenie tego klubu to marzenie każdego trenera w Polsce. Jeśli ktoś mówi, że nie zależy mu na pracy przy Łazienkowskiej, to kłamie! Mieszkam w Warszawie, w Legii gra mój syn, tu zaczynałem przygodę z trenerką, kiedyś na Fortach Bema prowadziłem trampkarzyków. Już wtedy gdzieś z tyłu głowy miałem myśl, marzenie, że kiedyś poprowadzę Legię. Jestem gotów - powiedział Ojrzyński w rozmowie z "Super Expressem".

Jego kandydaturę popiera Sylwester Czereszewski, były zawodnik stołecznego klubu. - Ojrzyński? To jest człowiek, który jak wejdzie do szatni Legii, to piłkarze zaczną biegać szybciej tyłem niż przodem. Może czas na solidną pracę, a nie oświadczenia i komunikaty - powiedział w rozmowie ze Sport.pl.

Co z Nawałką?

Wiele wskazuje na to, że wbrew wcześniejszym medialnym doniesieniom Adam Nawałka nie zostanie trenerem Legii Warszawa. Szkoleniowiec miał odrzucić propozycję prezesa stołecznego klubu Dariusza Mioduskiego. 'Przegląd Sportowy' informuje, że zostało dwóch kandydatów, ale nie mówi, o kogo chodzi.

Ojrzyński obecnie nie prowadzi żadnego klubu. Ostatnio szkolił piłkarzy Arki Gdynia, a wcześniej trenował m.in: Górnik Zabrze, Podbeskidzie i Koronę Kielce.
***

Legia Warszawa. Nawałka lub Ojrzyński. "Piłkarze chodzą do prezesa i narzekają. Nowy trener musi z tym skończyć"

Dioni Villalba, nowa gwiazda Lecha Poznań. Talizman, koszulka i religia

Więcej o: