Ekstraklasa. Arka Gdynia - Jagiellonia Bia造stok. Dwa gole 安iderskiego!

Jagiellonia wygra豉 na wyje寮zie 2:0 z Ark Gdynia w niedzielnym meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Zawodnicy gospodarzy znacznie częściej utrzymywali się przy piłce (68 do 32 procent), ale wiele z tego nie wynikało, bo Jagiellonia była dobrze zorganizowana w obronie. Goście objęli prowadzenie w 36. minucie, kiedy Karol Świderski świetnie kopnął zza pola karnego.

Świderski strzelił także gola w drugiej połowie, kiedy w 67. minucie z bliskiej odległości wykończył kontratak zespołu.

Jagiellonia ma po dwóch kolejkach trzy punkty, bo tydzień temu przegrała z Lechi Gda雟k 0:1. Arka ma dwa "oczka" mniej. W poprzedniej kolejce zespół z Gdyni bezbramkowo zremisował z Wis陰 Krak闚. Liderem tabeli jest Zag喚bie Lubin.