Lech Poznań. Wojewoda wielkopolski łagodzi karę dla "Kolejorza". Kibice pojawią się na meczu z Szachtiorem

Wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann zadecydował o zmniejszeniu kary dla Lecha Poznań za zachowanie kibiców w meczu 37. kolejki poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy. W wyniku tej decyzji kibice "Kolejorza" pojawią się na spotkaniu z Szachtiorem Soligorsk

Po meczu ostatniej kolejki poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy z Legią Warszawa na poznańskiego Lecha została nałożona przez wojewodę kara zamknięcia stadionu przy ulicy Bułgarskiej na 5 spotkań ligowych oraz 3 w europejskich pucharach. Był to efekt zachowania "kibiców", którzy racami, świecami dymnymi, a następnie swoim wtargnięciem na murawę doprowadzili do przerwania meczu, w efekcie czego Legia dostała walkower i została mistrzem Polski.

Jak poinformował Radosław Nawrot z Gazety Wyborczej, wojewoda zadecydował o zmniejszeniu kary dla "Kolejorza" do dwóch spotkań w Lotto Ekstraklasie, oraz jednego w europejskich pucharach. Jako, że Lech jeden mecz w ramach europejskich pucharów już rozegrał, to oznacza, że kibice będą mogli pojawić się na trybunach stadionu już w najbliższy czwartek, podczas meczu rewanżowego z białoruskim Szachtiorem Soligorsk.

>>> Lech Poznań zremisował z Szachtiorem Soligorsk. Fatalny błąd Jasmina Buricia i gol Joao Amarala

- To bardzo dobra informacja dla wszystkich osób związanych z Kolejorzem. To oczywiste, że gra na własnym stadionie, przy wypełnionych trybunach to zawsze atut gospodarza. Gramy dla kibiców i bardzo chcieliśmy, by możliwie najszybciej mogli wrócić na Bułgarską i dopingować swój ukochany klub. - komentuje w wypowiedzi dla  lechpoznan.pl prezes Lecha, Karol Klimczak.

- Gdy ogłaszałem swoją decyzję, powiedziałem, że karę należy traktować jako czas refleksji dla znalezienia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na stadionie miejskim. Wspólną pracą te rozwiązania znaleźliśmy i kibice mogą wrócić na bezpieczny obiekt. Myślę, że to działanie pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji, a nawet dotkliwej kary, można wyciągać konstruktywne wnioski. Taki był mój cel i ten cel uważam za osiągnięty - powiedział Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

>>> Lech Poznań straci kluczowego napastnika? Christian Gytkjaer na celowniku Galatasaray Stambuł

O jakich rozwiązaniach mówił wojewoda? Chodzi m.in. o podwyższenie płotów oddzielających kibiców od murawy, rozdzielenie płotami sektorów oraz przebudowę tunelu prowadzącego na trybunę gości

Decyzja Hoffmanna oznacza, że kibice nie pojawią się jedynie na meczu w najbliższą niedzielę z Cracovią, a także podczas zaplanowanego na 12 sierpnia spotkania z Zagłębiem Sosnowiec. Nowy sezon ligowy fani Lecha zainaugurują 19 sierpnia podczas potyczki Lecha z Wisłą Kraków.

Należy jednak pamiętać, że cały czas obowiązują jeszcze kary, które zarządziła Komisja Ligi. Mowa o zamknięciu Kotła, czyli trybuny z najbardziej zagorzałymi kibicami, na pierwsze spotkanie po zakończonej karze od wojewody (a zatem na mecz z Wisłą Kraków). Wszystkie osoby, które znajdowały się w Kotle podczas meczu z Legią, mają zakaz stadionowy na 3 kolejne spotkania (Wisła Kraków, Piast Gliwice i Miedź Legnica), a także klub ma zakaz organizowania wyjazdów do grudnia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA