Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jakub Błaszczykowski pożyczył milion złotych Wiśle Kraków

Jak poinformował Mateusz Miga z katowickiego "Sportu" Jakub Błaszczykowski pożyczył Wiśle Kraków ponad milion złotych, aby klub miał na spłatę swoich długów.

Wisła Kraków zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Długi klubu sięgają kilku milionów złotych. Na początku lipca rada miasta Kraków wypowiedziała umowę dzierżawy stadionu przy ul Władysława Reymonta 22 operatorowi, który był pośrednikiem w wynajmie obiektu pomiędzy Krakowem, a Wisłą. Ostatecznie "Białą Gwiazdę" wspomogła Ekstraklasa S.A., która spłaciła część długu 13-krotniego mistrza Polski, a w zamian za to klub, w ramiach spłaty zadłużenia, nie będzie otrzymywał premii od organu zarządzającego ligą.

>>> Fran Velez miał wrócić do Hiszpanii, a zagra w Grecji. Wisła Kraków oszukana

Pomoc dla Wisły nadeszła także z innej strony. Jakub Błaszczykowski przez 2,5-roku był piłkarzem "Białej Gwiazdy" i to właśnie z tego klubu trafił w 2007 roku do Borussii Dortmund. Zawodnik cały czas podkreślał, że bardzo utożsamia się z klubem, któremu wiele zawdzięcza i deklarował, że chciałby na zakończenie kariery wrócić do Wisły.

W obliczu problemów finansowych "Białej Gwiazdy" Błaszczykowski zdecydował się wspomóc krakowski klub. Jak poinformował dziennikarz katowickiego "Sportu" Mateusz Miga, piłkarz pożyczył im ponad milion złotych. Sam zawodnik nie miał zamiaru chwalić się swoim gestem i nie ujawnił dokładnej kwoty.

>>> Wisła Kraków dostanie pieniądze dzięki Marcelo? Może przejść do West Ham United

Jakub Błaszczykowski został piłkarzem Wisły zimą 2005 roku i przez 2,5 roku zagrał w 62 spotkaniach "Białej Gwiazdy" strzelił 3 bramki oraz zaliczył 15 asyst 

>>> Wisła Kraków - Miedź Legnica. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV