Ekstraklasa. Lechia Gdańsk zostanie wykupiona przez Energę?

Lechia Gdańsk ma kolejne kłopoty finansowe. Klub zalega z wypłatami dla firmy Taurus, która od wielu lat ochrania mecze domowe Lechii. Jeżeli dług nie zostanie spłacony, to firma nie będzie pracowała podczas spotkania ze Śląskiem Wrocław (27 lipca, godz. 18.00), a przez to potyczka może się nie odbyć. Istnieje szansa, że klub zostanie wykupiony przez Energę, co ma pomóc w spłacie długów.

Od jakiegoś czasu głośno jest o problemach finansowych w Lechii Gdańsk. Klub zalega z wypłatami pensji dla piłkarzy i członków sztabu, jednak jak przyznał ostatnio Piotr Stokowiec, trener gdańskiego zespołu, został już ustalony z prezesem Adamem Mandziarą harmonogram spłat. - Te kwestie zostały uregulowane. Płatności są realizowane zgodnie z harmonogramem ustalonym z radą drużyny - powiedział szkoleniowiec Lechii.

>>> Sławomir Peszko ukarany przez Lechię Gdańsk! Specjalne oświadczenie

Mimo takich zapowiedzi, co jakiś czas wychodzą nowe fakty w sprawie zaległości w klubie. Ostatnio pojawiły się informacje o dużych opóźnieniach w płaceniu firmie ochroniarskiej Taurus, która od wielu lat zajmuje się bezpieczeństwem na meczach  domowych Lechii. Mówi się, że jeżeli do piątku do godz. 11 nie zostaną uregulowane długi wobec tej firmy (albo przynajmniej jej znaczna część), to Taurus odmówi ochrony podczas meczu ze Śląskiem Wrocław, a przez to, spotkanie (zgodnie z regulaminem rozgrywek Lotto Ekstraklasy) mogłoby nie dojść do skutku. Prezes Mandziara zapewnia, że do piątku do godz. 11 przedstawi dowód przelewu na całą zaległą kwotę.

>>> Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV

Z informacji "Dziennika Bałtyckiego" wynika, że istnieje szansa na poprawę sytuacji finansowej Lechii. Nie wykluczone, że trójmiejska firma Energa spróbuję podjąć próbę negocjacji, w sprawie wykupu pakietu większościowego akcji od obecnych właścicieli klubu.

>>> Tomasz Hajto broni Sławomira Peszkę

Już wcześniej jedna angielska firma próbowała odkupić pakiet większościowy klubu, jednak prezes gdańszczan nie podjął rozmów.

Lechia Gdańsk wygrała na inaugurację z Jagiellonią Białystok 1:0, po bramce w początkowej fazie meczu Flavio Paixao.

>>> Nie żyje Roman Korynt. Legenda Lechii Gdańsk

Więcej o: