Ekstraklasa. Sławomir Peszko zdyskwalifikowany na trzy miesiące!

Trzy miesiące zawieszenia oraz 30 tys. złotych grzywny - to kara, jaką Komisja Ligi nałożyła na Sławomira Peszkę za faul, który zawodnik popełnił w piątkowym meczu Lechii z Jagiellonią.

Była końcówka drugiego meczu tego sezonu ekstraklasy, gdy Sławomir Peszko chamsko i brutalnie kopnął w nogi Arvydasa Novikovasa. 33-latek, który na boisku pojawił się pół godziny wcześniej, został ukarany czerwoną kartką i nie doczekał nawet końca spotkania.

Chociaż już następnego dnia reprezentant Polski przeprosił przeciwnika, to kary nie uniknął. I to surowej. W środę Komisja Ligi poinformowała, że Peszko został zawieszony na trzy miesiące i musi zapłacić 30 tys. zł grzywny.

To już druga kara dla pomocnika za faul na Novikovasie. Wcześniej Peszkę ukarała Lechia Gdańsk, która w osobnym komunikacie poinformowała, że na swojego piłkarza nałożyła "dotkliwą karę finansową".

Sławomir Peszko ukarany przez Lechię Gdańsk! Specjalne oświadczenie

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk zakończył się zwycięstwem gości 1:0. Jedynego gola strzelił Portugalczyk, Flavio Paixao.

Liga Mistrzów. Legia Warszawa - Spartak Trnawa. Kasper Hamalainen: Nic nam się nie układało, nic nie szło po naszej myśli

Ekstraklasa. Fran Velez miał wrócić do Hiszpanii, a zagra w Grecji. Wisła Kraków oszukana

Liga Mistrzów. Legia na krawędzi Europy. Brak awansu do fazy grupowej może oznaczać katastrofę

Więcej o: