Transfery. Oficjalnie: Michał Kopczyński zawodnikiem Wellington Phoenix

Michał Kopczyński, czyli 26-letni wychowanek Legii Warszawa, został wypożyczony do Wellington Phoenix, nowozelandzkiego klubu występującego w lidze australijskiej.

Kopczyński był ważnym ogniwem Legii, gdy trenerem mistrza Polski byli Besnik Hasi oraz Jacek Magiera. Z czasem jego pozycja w zespole była jednak stale marginalizowana. W minionym sezonie Kopczyński zagrał w 17 spotkaniach ligowych. Ostatnio przestał się jednak łapać nawet do kadry meczowej, dlatego postanowił szukać nowych wyzwań. Takim będzie przeprowadzka na inny kontynent. 26-latek został wypożyczony na rok do Wellington Phoenix.

- Kopczyński to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy, jacy grali w Hyundai A-League" – czytamy na stronie Phoenix

– Michał ma cechy, jakich oczekuję od defensywnego pomocnika. Będzie dawał z siebie wszystko w naszych barwach, bije od niego żądza wygrywania. A poza tym to zawodnik, dla którego fani będą przychodzić na trybuny. Ma umiejętności, które rozjaśnią ligę australijską – twierdzi trener Phoenix, Mark Rudan.

26-latek nie będzie jedynym Polakiem w klubie. Nowozelandczycy ściągnęli także bramkarza Filipa Kurtę. – Słyszałem o tym. Obecność Filipa na pewno pomoże mi lepiej odnaleźć się w klubie – powiedział Kopa.

 

W lidze australijskiej występuje zaledwie dziesięć drużyn, w tym dziewięć z Australii i właśnie Phoenix. W zeszłym sezonie mistrzem zostało Melbourne Victory. Do niedawna gwiazdą FC Sydney był Adrian Mierzejewski, który obecnie gra w Chinach. Kilka lat temu w Hyundai A-League występował także Alessandro Del Piero, legenda Juventusu.

Legia Warszawa - Spartak Trnawa. (Nie)ukryta taktyka i trucht zamiast walki. Legia przegrała ze Spartakiem, czasu na poprawki coraz mniej [SPOSTRZEŻENIA]

Więcej o: