Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sławomir Peszko ukarany przez Lechię Gdańsk! Specjalne oświadczenie

Lechia Gdańsk ukarała Sławomira Peszkę za skandaliczny faul na Arvydasie Novikovasie w meczu pierwszej kolejki Lotto Ekstraklasy. Klub z Gdańska wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

- Pomocnik Lechii Gdańsk Sławomir Peszko, który w spotkaniu z Jagiellonią Białystok został ukarany przez sędziego czerwoną kartką za faul na Arvydasie Novikovasie, otrzymał od klubu dotkliwą karę finansową. Poczynione zostały także formalne kroki, aby takie zachowanie nie powtórzyło się w przyszłości. W ten sposób klub wyraża swój brak akceptacji dla zaistniałej sytuacji - czytamy w komunikacie Lechii.

Niestety, Lechia Gdańsk nie podała żadnych szczegółów. "Dotkliwa kara finansowa" i "poczynione formalne kroki". Zero konkretów.

Lipski skrytykował Peszkę

Przypomnijmy, Peszko w brutalny i skandaliczny sposób sfaulował piłkarza Jagiellonii Białystok. Sędzia wyrzucił reprezentanta Polski z boiska, a to nie koniec kar. Piłkarza Lechii czeka również dotkliwa kara wymierzona przez Komisję Ligi.

Peszko przeprosił Novikovasa za pośrednictwem Instagrama.

- Chciałbym się odnieść i zarazem przeprosić za wczorajszy faul w meczu z Jagiellonią! Frustracja, która przeżywałem po fatalnych MŚ oraz krytyka, jaka na mnie spadła przez ostanie tygodnie wpłynęła na mnie bardziej, niż myślałem. Chciałem szybko wrócić do gry w Lechii, a okazało się, że nie jestem gotowy emocjonalnie. Niektórzy odbiorą to jako zwykły wpis, jednak bardzo to przeżywam, co zrobiłem. W szczególności chciałbym przeprosić Arvydas Novikovasa,całą Jagiellonie Białystok i cała Lechię Gdańsk oraz wszystkich, których zawiodłem. Teraz przyjdą konsekwencje, których nie potrzebowałem, ale obiecuje sobie i moim kibicom, że wrócę i pokażę moje dobre cechy na boisku i poza nim. Będę pracował nad sobą, żeby takie sytuacje nigdy się nie potworzyły - napisał reprezentant Polski.

***

Legia nie chce Eduardo

Krychowiak wybrał nowy numer

Jarosław Jach w lidze tureckiej