Transfery. Legia Warszawa nie chce już Eduardo. Jaka przyszłość czeka Brazylijczyka?

Jeszcze tego lata Legia Warszawa planuje się pozbyć Brazylijczyka, a agent Eduardo szuka mu nowego klubu - informuje portal Legia.net.

W styczniu 2018 roku Eduardo opuścił Atlético Paranaense i na zasadzie wolnego transferu trafił do mistrzów Polski. 35-letni napastnik ma w swoim piłkarskim CV takie kluby jak Szachtar Donieck czy Arsenal Londyn, jednak przez wiele lat zmagał się z poważnymi kontuzjami. Władze Legii podjęły jednak ryzyko i podpisały z nim roczną umowę.

Vadis Odjidja-Ofoe wraca do Belgii. 400 tysięcy euro dla Legii

Jak się okazało, ryzyko się nie opłaciło. Brazylijczyk z chorwackim paszportem wystąpił tylko w dziesięciu meczach LOTTO Ekstraklasy i ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Zanotował tylko trzy asysty. Obecnie Dean Klafurić ma do dyspozycji takich napastników jak: Jarosław Niezgoda, Jose Kante i Carlitos. Dlatego Eduardo nie może liczyć na regularną grę. Nieoficjalnie wiadomo, że Brazylijczyk zarabia około 30 tysięcy euro miesięcznie, a to znacząco obciąża budżet mistrzów Polski.

Jaka czeka go przyszłość?

- Jeśli pojawi się propozycja z innego klubu, nikt nie będzie robił atakującemu problemów z odejściem za darmo. Jeśli takowej zabraknie, w grę może wchodzić rozwiązanie umowy przed końcem letniego okna transferowego - czytamy na portalu Legia.net.

***

O'pilki Marciniaka. Piłkarscy najemnicy

Mateusz Żyro: Co to za debiut... Wolałbym być najgorszy na boisku i wygrać [ROZMOWA]

Więcej o: