Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice. Kiedy mecz i gdzie obejrzeć [Transmisja TV]

Ostatni mecz I kolejki nowego sezonu Lotto Ekstraklasy, w którym Zagłębie Sosnowiec podejmie u siebie Piasta Gliwice. Gdzie obejrzeć spotkanie?

Zagłębie Sosnowiec wróciło do Ekstraklasy po 10 latach od spadku. Na inaugurację rozgrywek zawodnicy Dariusza Dudka zmierzą się ze swoim lokalnym rywalem, czyli Piastem Gliwice.

Piastem, który do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu musiało walczyć o utrzymanie. Dopiero wygrana w 37. serii gier z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (4:0) zapewniła Gliwiczanom pozostanie w lidze na kolejny sezon, czego nie można było powiedzieć o drużynie rywali.

Obydwie ekipy przystąpią w swoich najmocniejszych składach. Zagłębie utrzymało swój skład, który wywalczył awans do Ekstraklasy, a dodatkowo udało się im wzmocnić kilkoma ciekawymi zawodnikami. Piast również dokonał interesujących wzmocnień. Wiele osób jest ciekawych występu Piotra Parzyszka, który przez kilka ostatnich lat grał w Holandii. Na poziomie Eredivisie nie strzelał co prawda wielu goli, ale na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii często udawało mu się kończyć sezon z dwucyfrowym wynikiem po stronie zdobytych bramek.

Mecz odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Eurosport.

Przewidywane składy:

Zagłębie Sosnowiec: Perdijić – Wrzesiński, Cichocki, Polczak, Udovicić, Babiarz, Banasiak, Vokić, Mello, Pribula, Lewicki

Piast Gliwice: Szmatuła – Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov, Dziczek, Jodłowiec, Mateusz Mak, Vassiljev, Badia, Papadopulos.

Więcej o: