Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin. Patryk Tuszyński: Nigdy w życiu nie strzeliłem tak łatwego gola

- Nigdy w życiu nie strzeliłem tak łatwego gola, jak ten pierwszy w Warszawie. Nawet na treningach - cieszył się Patryk Tuszyński, napastnik Zagłębia Lubin, które w 1. kolejce Lotto Ekstraklasy pokonało Legię Warszawa 3:1.

Tuszyński wykorzystał proste błędy legionistów i w sobotnim meczu strzelił dwa gole. - Nigdy w życiu nie strzeliłem tak łatwego, jak ten pierwszy w Warszawie. Wystarczyło tylko kopnąć piłkę do siatki z dziesięciu centymetrów. Czasem żartujemy na treningach, że warto byłoby kiedyś zdobyć taką bramkę. No to ja już taką mam - cieszył się 29-letni napastnik Zagłębia.

I dalej opisywał mecz: - Zaczęliśmy bardzo dobrze, szczególnie pierwsze 20 minut było rewelacyjne w naszym wykonaniu. Szybko wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie, a mogło być wyższe. Później mieliśmy sporo szczęścia, zabrakło nam chłodnej głowy i wyrachowania. Ale ten początek kosztował nas sporo zdrowia i nie mogliśmy złapać drugiego oddechu - opowiadał Tuszyński

Legia w pierwszej połowie odrobiła jedną bramkę - w 37. minucie kontaktowego gola strzelił Adam Hlousek. - W przerwie nasi trenerzy odpowiednio zareagowali. Zmieniliśmy ustawienie na 3-5-2, a Legia nie potrafiła odpowiedzieć na naszą taktykę, nie stwarzała tylu okazji pod naszą bramką. W końcówce, kiedy opadliśmy z sił, miała więcej miejsca i mogła wyrównać, ale przetrwaliśmy jej ataki - opowiadał Tuszyński, który w samej końcówce spotkania trafił na 3:1 i dobił legionistów.

- Teraz musimy zachować chłodne głowy i nie zachłysnąć się trzema punktami, bo to nie był perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu. Legia miała dużo okazji. A runda jest długa, trwa do końca grudnia. Na pewno czekają nas jeszcze wzloty i upadki. Oby tych drugich było jak najmniej - zakończył napastnik Zagłębia, które w następnej kolejce zmierzy się u siebie z Zagłębiem Sosnowiec (28 lipca, godz. 18).