Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Nowe przepisy nie wejdą w życie. Kluby nie porozumiały się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej

Od sezonu 2018/2019 miał zostać zwiększony limit piłkarzy spoza UE, a od sezonu 2019/2020 na boisku miał przebywać piłkarz do lat 21. Nowe przepisy nie wejdą jednak w życie - poinformował Adam Godlewski z dziennika 'Sport'. Kluby nie porozumiały się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Portal weszlo.com poinformował, że Ekstraklasa wystąpiła do PZPN-u z prośbą o zwiększenie restrykcyjnego limitu piłkarzy spoza UE. Do tej pory mogło być dwóch takich piłkarzy na murawie. Nowe przepisy miały zezwolić na trzech piłkarzy spoza Unii Europejskiej, ale wszystko wskazuje na to, że nie zostanie wprowadzony.

Najciekawsze transfery w ekstraklasie

PZPN miał zgodzić się na zwiększenie, ale tylko pod warunkiem, że Ekstraklasa SA. zobliguje kluby do wprowadzenia młodzieżowców do składu. Kluby nie zgodziły się na żądania Polskiego Związki Piłki Nożnej. O decyzji poinformował Adam Godlewski, dziennikarz dziennika 'Sport'.

Wawrzyniak o krok od transferu do 1. ligi

- Nie wejdzie w życie deal między PZPN i ESA, dotyczący 3 obcokrajowca bez paszportu UE w zamian za młodzieżowca od przyszłego sezonu w ESA. Kluby nie chciały przystać na młodzieżowca, więc zgoda na dodatkowego piłkarza spoza Unii też została wycofana. ProJuniorSystem zostanie utrzymany - napisał Godlewski.

Nowy sezon ekstraklasy startuje w piątek 20.07. Rozgrywki zainauguruje spotkanie Miedzi Legnica z Pogonią Szczecin (godz. 18).

***

Potencjalni rywale Legii Warszawa w LM

Lewandowski już pozował. Bayern pokazał nowe koszulki

Adam Bielecki pokazał panoramę ze szczytu Gaszerbrum II