Ekstraklasa. Wisła Kraków może grać na swoim stadionie. Ale umowa tylko na trzy mecze

Wisła Kraków porozumiała się z miastem w sprawie spłaty zadłużenia za dzierżawę stadionu. Biała Gwiazda podpisała krótkoterminową umowę na trzy najbliższe mecze Ekstraklasy.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Wisła Kraków będzie zmuszona grać na innym stadionie, bo nie była w stanie porozumieć się z miastem w sprawie spłaty zadłużenia za dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta. 

- Spółka zapłaci Gminie ok. 4 miliony 600 tysięcy złotych tytułem spłaty zadłużenia klubu sportowego z odsetkami wobec ZIKiT za dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta. Pierwsza wpłata zostanie zrealizowana w najbliższych dniach - czytamy w oświadczeniu 

Ligi Mistrzów. Legia - Cork City 3-0. Walka z czasem

Wisła na trzy mecze przy Reymonta

Wisła Kraków porozumiała się również w sprawie krótkotrwałej umowy dzierżawy. Biała Gwiazda będzie mogła zagrać przy Reymonta w trzech najbliższych meczach Ekstraklasy (21 lipca z Arką Gdynia, 27 lipca z Miedzią Legnica i 10 sierpnia z Wisłą Płock).

Carlitos okłamał kibiców Legii Warszawa. "To fotomontaż"

- Warunkiem koniecznym udostępnienia Wiśle Kraków SA Stadionu Miejskiego im. H. Reymana na wspomniane spotkania ekstraklasy jest wpłata na 48 godzin przed planowanym rozpoczęciem każdego z tych meczów kwoty 100 000 zł netto plus VAT. Pierwszy przelew trafił już na konto ZIS - czytamy w oświadczeniu klubu. 

Jeśli klub nie zapłaci miastu, to nie będzie mógł zagrać kolejnych spotkań przy Reymonta.

Więcej o: