Wisła Płock ma nowego trenera. Został nim Dariusz Dźwigała

Potwierdziły się sobotnie doniesienia Sport.pl, iż prezesi Wisły Płock są na ostatniej prostej w negocjacjach z nowym szkoleniowcem. Trenerem drużyny został Dariusz Dźwigała, który zastąpił Jerzego Brzęczka.

Dariusz Dźwigała, podpisze z Wisłą roczny kontrakt. Umowa zawiera opcją przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy – wiadomość potwierdziły już klubowe media.

Sport.pl ujawnia sztab Jerzego Brzęczka

W sobotę rano Sport.pl informował iż w finalnej fazie rozmów w Płocku zostało dwóch szkoleniowców z Polski. Z Dźwigałą rozmowy toczyły się od kliku dni, co potwierdził nam prezes klubu Jacek Kruszewski.

- W piątek dwukrotnie prowadziliśmy kilkugodzinne rozmowy. W sobotę powinny być one sfinalizowane – przyznawał prezes, a kandydata na trenera opisywał jako „młodego, ambitnego, stawiający na młodzież i potrafiącego z zawodnikami rozmawiać”.

Dźwigała pierwszy trening nowej drużyny poprowadzi we wtorek. W niedzielę czeka go mecz z Lechem Poznań na inauguracje Ekstraklasy.

Dźwigała ma 49 lat. W roli trenera pracował już m.in. w Arce Gdynia, Polonii Warszawa, czy Podbeskidziu Bielsku-Biała. Ostatnio był trenerem polskich reprezentacji młodzieżowych.

Sztab szkoleniowy Wisły tworzyć będą też asystenci dźwigały Kamil Zieleźnik i Andrzej Wyroba, trener przygotowania fizycznego Leszek Dyja, który pracę w klubie będzie łączył z pracą w reprezentacji, trener bramkarzy Andrzej Krzyształowicz, kierownik drużyny Piotr Soczewka oraz fizjoterapeuci Paweł Nowacki i Marcin Kowalski.

Dotychczasowym trenerem Wisły był  Jerzy Brzęczek, który został mianowany  trenerem reprezentacji Polski. Do kadry z Płocka zabierze też  Tomasza Mazurkiewicza i Mateusza Łajczaka oraz analityka Michała Siewierskiego.

Więcej o: