Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Zagłębie Lubin. Władisław Sirotow i Damjan Bohar z kontraktami. Ciekawe transfery

Władisław Sirotow, 26-letni rosyjski skrzydłowy przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Zenita St. Petersburg do KGHM Zagłębia Lubin. Podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Do drużyny Mariusza Lewandowskiego dołączył również Damjan Bohar z NK Maribor.

Nowy gracz KGHM Zagłębia jest wychowankiem Zenita St. Petersburg. Pierwszy sezon w seniorskim futbolu spędził w jego satelickim klubie - FK Smena-Zenit. Grał również dla FK Tosno, FK Znamia Truda oraz Szynnika Jarosław. Sirotov jest byłym reprezentantem Rosji do lat 19 i 20.

Poprzedni sezon Sirotow spędził na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy, w rezerwach Zenita St. Petersburg. Zagrał 37 meczów, w których strzelił pięć goli i zanotował pięć asyst. Był jednym z najlepszych zawodników drugiej ligi rosyjskiej.

- Cieszymy się, że Vladislav Sirotov został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia. To bardzo uzdolniony i stosunkowo młody skrzydłowy, który przechodzi do Lubina z bardzo silnego zespołu. W pierwszej drużynie Zenita na pozycjach skrzydłowych panuje wielka rywalizacja. W klubie są między innymi wyceniani na kilka, bądź kilkanaście milionów euro: Kokorin, Djordjević, Poloz, Rigoni czy Driussi. Vladislav zdecydował się odejść do innego klubu, by grać i iść do przodu. Wierzymy, że w KGHM Zagłębiu znacznie się rozwinie i przyczyni się do sukcesów klubu w przyszłości - przyznał Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin.

Klub z Lubina pozyskał również Damjana Bohara, reprezentanta Słowenii, który w poprzednim sezonie grał w NK Maribor. Z Zagłębiem podpisał trzyletni kontrakt.

- To skrzydłowy o nietuzinkowych umiejętnościach i sporym potencjale. Cieszymy się, że do nas dołączył, bo to pokazuje, że klub odpowiednio się rozwija i podążą we właściwym kierunku. Wierzymy, że doświadczenie zdobyte w lidze słoweńskiej oraz na arenie międzynarodowej Damjan przekuje na polskie boiska. To ambitny zawodnik, który chce zdobywać trofea i znów grać w europejskich pucharach, dlatego cieszymy się, że swoje marzenia i ambicje chce realizować właśnie w KGHM Zagłębiu - podsumował Żewłakow.

Zagłębie Lubin rozpocznie sezon Lotto Ekstraklasy 21 lipca o godz. 20.30. Rywalem zespołu Mariusza Lewandowskiego będzie Legia Warszawa.

***

Wisła Kraków bez stadionu. Co dalej?

Górnik Zabrze bez liderów, ale z ambitnymi celami

Lech Poznań z nowymi koszulkami

Więcej o: