Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wisła Kraków bez stadionu. Gdzie zagra Biała Gwiazda?

Wszystko wskazuje na to, że Wisła Kraków rozpocznie sezon Lotto Ekstraklasy poza własnym stadionem. Klub nie porozumiał się z miastem w sprawie wynajęcia obiektu. Już prowadzone są rozmowy w sprawie gry na Śląsku, bo PZPN do 11 lipca czeka na przedstawienie umowy wynajmu.

Wisła Kraków nie będzie mogła grać na własnym stadionie. Klub nie porozumiał się z miastem w sprawie wynajęcia obiektu przy Reymonta. Według naszych informacji klub kontaktował się już z przedstawicielami dwóch śląskich klubów.

Krakowscy urzędnicy twierdzą, że dopóki Wisła nie zapłaci 3,9 miliona zaległości, to nie będą mogli podpisać nowej umowy. Wisła takich pieniędzy nie ma, a kilka kolejnych transz z Ekstraklasy jest przeznaczone na spłatę różnych wierzycieli.

Wisła nie przedstawiła rozwiązania

Jak informuje Mateusz Miga z Katowickiego Sportu, w krakowskim magistracie odbyło się spotkanie w sprawie wynajęcia stadionie przy Reymonta 20. Wisła Kraków reprezentowana przez Daniela Goldę nie przedstawiła jednak planu spłat, a jedynie podkreśliła, że brak zapłaty za poprzednie lata nie niesie za sobą ryzyka popełnienia przestępstwa niegospodarności lub działania na szkodę gminy.

Wisła Kraków odpowiedziała na informacje o braku przedłużenia umowy na dzierżawę stadionu

PZPN: Umowa do 11 lipca

Wisła ma duży problem, bo PZPN oczekuje, że Wisła do 11 lipca przedstawi umowę na wynajem stadionu. Sezon Ekstraklasy startuje już w kolejny piątek (20 lipca, a klub z Krakowa nie ma na tę chwilę gdzie grać).

- Niestety jest to kompromitacja. Może nie miasta, bo ono ma umowę na wynajem i po prostu chce ją realizować. W przypadku Wisły Kraków możemy mówić o dużym braku profesjonalizmu. Czekali do samego końca, że może ktoś się zlituje, ale tak się nie stało. Byłoby szkoda, gdyby zasłużony klub zagrał poza Krakowem, gdzie ma swój stadion. Temat jest trudny, bo tak naprawdę nie znamy wszystkich zapisów umowy  – mówi nam Kazimierz Węgrzyn, były piłkarz krakowskich klubów, a obecnie ekspert NC+.

Gdzie zagra Wisła Kraków?

Może się okazać, że pogrążona w ogromnych długach Wisła Kraków będzie musiała pogodzić się z wynajęciem innego stadionu w Ekstraklasie. Będzie to oznaczało także kolejny spadek dochodów z dnia meczowego. Klub miał przecież sprzedane skyboksy czy różne umowy sponsorskie. Do innego miasta trudniej będzie także ściągnąć kibiców z Krakowa.

Wisła Kraków kontaktowała się już z innymi klubami w sprawie wynajęcia stadionu. Według naszych informacji chodzi tutaj o Piasta Gliwice i Zagłębie Sosnowiec. Dużo mówi się także o ewentualnej grze w Niecieczy.

- Czekam spokojnie na rozwój wypadków. Cały czas wierzę, że Wiśle uda się porozumieć z miastem i uda się uniknąć wyprowadzki. Wiadomo, że gra na innym stadionie może negatywnie wpłynąć na wyniki drużyny.  Piłkarze są przyzwyczajeni do gry na stadionie przy Reymonta, i gra poza własnym boiskiem zwykle odbija się negatywnie na wynikach, co pokazała Sandecja w poprzednim sezonie - mówi Sport.pl Maciej Żurawski

Legia Warszawa kupiła napastnika za promocyjną cenę. Ile kosztował Carlitos?

STUDIO MUNDIAL SPORT.PL. W Polu K #25. Francja - Belgia. Eden Hazard przeciwko swojej ulubionej reprezentacji