Ekstraklasa. Oficjalnie. Pedro Tiba piłkarzem Lecha Poznań

Lech Poznań podpisał kontrakt z nowym zawodnikiem. 3-letnią umowę z "Kolejorzem" podpisał Pedro Tiba.

O tym transferze mówiło się już od jakiegoś czasu. Pedro Tiba w zeszłym tygodniu przyleciał do Poznania, gdzie przechodził testy medyczne w klinice RehaSport. Transakcja byłaby ogłoszona już kilka dni temu, jednak klub czekał aż wszystkie certyfikaty zawodnika zostaną przysłane do stolicy Wielkopolski.

W poniedziałkowe wczesne popołudnie klub wysłał SMS'y do swoich karnetowiczów, zgodnie z tradycją w Lechu, wedle której karnetowicze wiedzą wcześniej, że 29-letni Portugalczyk podpisał umowę z 3. zespołem poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku.

Klub nie ujawnił kwoty, jaką przeznaczył na tę transakcję. Mówi się, że Lech wyrównał rekord transferowy i zapłacił za pomocnika milion euro.

- Miałem kilka ofert z innych klubów, jednak zdecydowałem się przyjść do Lecha. Głównym powodem takiego kroku był fakt, że tutaj mogę walczyć o tytuły. Wiem, że w nowym sezonie walczymy o mistrzostwo Polski i właśnie po to przyszedłem do Poznania. Jestem przede wszystkim zawodnikiem, który gra pod drużynę i dla drużyny, zawsze daję z siebie wszystko. Nie chcę jednak za dużo o sobie mówić. Wolę, żeby kibice zobaczyli mnie podczas gry i sami ocenili. Moja dobra gra będzie moją najlepszą wizytówką. - powiedział nowy zawodnik Lecha w rozmowie ze stroną klubową lechpoznan.pl

- Pedro jest zawodnikiem, który przede wszystkim ma wzmocnić rywalizację w środku pola. Cechuje go duża mobilność, odpowiedzialność, zaangażowanie oraz bardzo dobre wyszkolenie taktyczno-techniczne. Jego atutem jest umiejętność kierowania tempem gry, potrafi utrzymać się przy piłce, swoim podaniem rozpocząć akcję ofensywną i oddać dobry strzał z dystansu - mówi również w rozmowie z lechpoznan.pl dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.

W poprzednim sezonie w barwach portugalskiego GD Chaves zagrał w 31 spotkaniach (2700 minut na boisku) i zdobył 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Więcej o: